MŚ w Oberstdorfie 2021. Stefan Kraft zaskoczony pozytywnym wynikiem Graneruda. “Jak to możliwe?”

fot. M. Rudzińska

To było jak grom z jasnego nieba. Środowa informacja o zakażeniu koronawirusem u Halvora Egnera Graneruda zaskoczyła wszystkich. Dla norweskich skoczków to był czas ogromnego stresu. – Straciliśmy wiele energii, ale byliśmy gotowi, aby po południu przejść kolejne testy. Dobra wiadomość jest taka, że pozostali członkowie naszej drużyny otrzymali negatywny wynik – opowiadał w środę Robert Johansson.

fot. M. Rudzińska

Trudności ze snem

O wyniku pierwszego pozytywnego testu Halvora Egnera Graneruda norwescy skoczkowie dowiedzieli się we wtorek. – Oczywiście trudno było mi zasnąć, bo myślałem o wszystkim. Jednak byłem spokojny o swój występ – mówił po wczorajszych treningach Robert Johansson. Mistrz olimpijski w drużynie ucieszył się, kiedy zobaczymy negatywny wynik u siebie w środę po południu. Wszak cała jego ekipa została poddana badaniu jeszcze raz. Na tym nie koniec, bowiem kolejny test Norwegów czeka w czwartek. – Mam nadzieję, że także będą negatywne wyniki – dodawał Johansson. Dla niego oznacza to, że musi przejąć rolę lidera kadry pod nieobecność najlepszego zawodnika tego sezonu. – Możecie tak mówić, ale skupię się na oddawaniu najlepszych swoich skoków w piątek i sobotę – przyznał.

Jak to możliwe?

Pozytywny wynik testu u Halvora Egnera Graneruda zaskoczył nie jedną osobę podczas tych mistrzostwa świata. Zapytany przez nas o swoją reakcję Stefan Kraft pytał, jak to możliwe? – W pierwszej chwili nie mogliśmy w to uwierzyć – szczerze opowiadał o swoich odczuciach dwukrotny mistrz świata z Lahti. – Jesteśmy testowani tutaj regularnie co dwa dni i cały czas mieliśmy negatywne wyniki. W pierwszej chwili poczułem pewną dozę zagrożenia. Potem pomyśleliśmy, że może przez jakąś osobę z obsługi hotelowej, albo kierowców. To bardzo niebezpieczna sytuacja i musimy wszyscy na siebie uważać – skomentował Kraft.

O nerwowości nie mówił Andrzej Stękała, mimo że wraz z polską ekipą przechodził w środę testy antygenowe. – Przykra sprawa, że Granerudowi się to przytrafiło. Na pewno mu współczuję. Niestety, takie czasy… Mam nadzieję, że nie wpłynie to jakoś drastycznie na jego formę i będzie dalej prezentował wysoki poziom – powiedział Stękała.

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj