fot. M. Rudzińska

Stefan Kraft zwyciężył w wyścigu o tytuł mistrza świata na dużej skoczni w Oberstdorfie. Srebrny medal wywalczył Robert Johansson, a brązowy krążek znalazł się w rękach Karla Geigera. Piotr Żyła uplasował się na 4. miejscu. 

fot. M. Rudzińska

Wietrzne zmagania o tytuł mistrza świata odbyły się na dużej skoczni w Oberstdorfie. Zwycięzcą został Stefan Kraft. Austriak oddał skoki na odległość 132,5 oraz 134 metry, co dało mu łączną notę 276,5 punktu. Ze stratą 4,4 punku na drugim miejscu uplasował się Robert Johansson. Norweg osiągnął odległość 129,5 oraz 135,5 metra. Brązowy medal i trzecie miejsce wywalczył Karl Geiger, który oddał dwa równe skoki długie na 132 metry. Ostatecznie stracił do Krafta 9,1 punktu.

Na czwartym miejscu uplasował się Piotr Żyła. Polakowi do podium zabrakło jedynie 3 punktów. Reorezentant Biało-czerwonych osiągnął odległość 130,5 oraz 137 metrów, jednak przez bardzo silny wiatr pod narty odjęto mu w drugiej serii aż 17,8 punktu. Na piątej lokacie znalazł się Anze Lanisek, a na szóstej Marius Lindvik. Yukiya Sato zajął siódme miejsce, a Daniel Huber ósme. Na dziewiątej pozycji zmagania ukończył Cene Prevc, a czołową dziesiątkę zamknął Jan Hoerl. Austriak awansował w drugiej serii o 8 pozycji.

Dawid Kubacki zajmował siódme miejsce po pierwszej serii, po skoku na odległość 130,5 metra.  Niestety jednak z powodu słabego skoku na odległość 119 metrów w serii finałowej, spadł on w ostatecznej kwalifikacji konkursowej na miejsce 15. Kamil Stoch oddał skoki na odległość 120 i 129,5 metra, dzięki czemu zajął w tych zmaganiach 19. miejsce. Andrzej Stękała skoczył na odległość 121,5 i 122,5 metra. Ostatecznie uplasował się na 21. lokacie. Kamil Stoch i Andrzej Stękała awansowali w serii finałowej o 3 pozycje.

Pełne wyniki zawodów znajdują się tutaj.

Żródło: informacja własna. 

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej