fot. Tomasz Markowski

Seria próbna przed zmaganiami drużynowymi dobiegła końca. Tym razem skoczkinie i skoczkowie zmierzą się w teamach mieszanych. Indywidualnie w serii próbnej najlepszy był Robert Johansson. 

fot. Tomasz Markowski

Robert Johansson nie pozostawił złudzeń i w serii próbnej przed zmaganiami zajął pierwsze miejsce po skoku na odległość 104 metrów. Tuż za nim uplasował się Markus Eisenbichler, który osiągnął taką samą jak Norweg odległość, ale zostało mu odjęte więcej punktów za wiatr pod narty. Wirtualnego podium dopełnił Halvor Egner Granerud, który osiągnął 103,5 metra. Wśród kobiet najwyżej została sklasyfikowana Marita Kramer. Zajęła ona 16. miejsce po swoim skoku na odległość 103 metrów. O zajmowanym przez nią miejscu zadecydowały jednak przeliczniki za belkę startową oraz wiatr.

Anna Twardosz oddała skok długi na 78,5 metra, dzięki czemu uplasowała się na 40. lokacie. Piotr Żyła osiągnął odległość 95,5 metra i został sklasyfikowany na 11. miejscu. Kamila Karpiel doskoczyła jedynie na odległość 67,5 metra, co dało jej 42. lokatę. Polka nie zdobyła w tej serii żadnych punktów i zajmuje to miejsce ex aequo z czterema innymi zawodniczkami. Dawidowi Kubackiemu zmierzono odległość 102 metrów. Ostatecznie Polak zajął w serii próbnej czwarte miejsce.

Łącznie w serii próbnej swoje skoki oddało 46 zawodników. Na belce startowej nie pojawiła się Maren Lundby z Norwegii oraz Niko Kytosaho z Finlandii. Drużynowo najlepiej spisali się Austriacy, a na drugim miejscu była drużyna ze Słowenii. Japoński team zajął wirtualnie trzecie miejsce. Norwegowie mając na koncie tylko 3 skoki stracili do drużyny japońskiej niespełna 6 punktów i zajęli czwartą lokatę. Polska drużyna w tym zestawieniu wylądowała na siódmym miejscu.

Pełne wyniki serii próbnej znajdują się tutaj.

Źródło: informacja własna. 

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej