MŚ w Oberstdorfie 2021. Przed nami emocjonujący bieg stylem dowolnym mężczyzn (lista startowa)

fot. Irek Trawka

Na środowy bieg interwałowy kibice męskiego narciarstwa biegowego czekają od dawna. Na jego starcie stanie aż stu jedenastu zawodników, w tym trzech Polaków. Wydarzenie zapowiada się jako kolejny etap walki między Norwegami a Rosjanami, jednak nie tylko te dwie nacje mają szanse na zdobycie medali…

Iivo Niskanen wywalczył tytuł mistrzowski 4 lata temu (fot. Irek Trawka)

Biegi na dystansie 15 kilometrów rozgrywane są na każdych Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym (co 2 lata). O prymat w stylu dowolnym i klasycznym walczy się jednak wymiennie. De facto obrońcą tytułu będzie więc Fin Iivo Niskanen, który zwyciężył w tej konkurencji cztery lata temu przed własną publicznością w Lahti. I tym razem znajduje się on w szerokim gronie faworytów.

Najmocniejszymi zawodnikami na tych mistrzostwach wydają się być jednak Norwegowie, podrażnieni brakiem wywalczenia złotego medalu w skiathlonie. Tacy zawodnicy jak Sjur Roethe (nr 28), Simen Hegstad Krueger (nr 38) czy Hans Christer Holund (nr 40) udowodnili już w trakcie swojej kariery, że stać ich na medale wielkich imprez. Na drugie złoto w Oberstdorfie chrapkę ma z kolei Aleksander Bolszunow reprezentujący biegową federację Rosji (nr 22), mocny będzie też jego rodak – Andriej Mielniczenko (nr 26). Wymieniony wyżej Niskanen wystartuje z numerem 48 na plastronie.

W zawodach nie zabraknie też Polaków. Dominik Bury wystartuje jako trzydziesty pierwszy, Mateusz Haratyk – 70., a Kacper Antolec jako 86. Pierwszy zawodnik na liście startowej, Thomas Maloney Westgaard, wystartuje o godzinie 13:15 czasu polskiego.

Lista startowa – 15 kilometrów stylem dowolnym

 

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej