MŚ w Oberstdorfie 2021. Polskie biegaczki zadowolone z ukończenia biegu. “Trzeba było walczyć z własnymi słabościami”

fot. LORUCREATIVE

Karolina Kaleta i Karolina Kukuczka mają za sobą pierwsze starty na dystansach podczas tegorocznych mistrzostw świata w Oberstdorfie. Obie młode Polki, które jeszcze kilka tygodni temu rywalizowały na MŚJ w Vuokatti, dotarły do mety i po zawodach podkreślały, że na na tak wymagającej trasie to już był dla nich sukces.

fot. LORUCREATIVE

Sobotnie biegi łączone były dla Karoliny Kalety i Karoliny Kukuczki kolejną szansą na zbieranie doświadczenia podczas seniorskich mistrzostw świata w Oberstdorfie. Wyżej uplasowała się dziś brązowa medalistka juniorskiego czempionatu globu w Vuokatti, która finiszowała na 47. miejscu i po zawodach podkreślała, że ten bieg sporo ją kosztował, ale jest zadowolona, że dobiegła do mety. – Cieszę się, że dobiegłam do mety, bo to była moja pierwsza “15” w życiu to to jeszcze w skiathlonie. Trasa była bardzo ciężka, ale super przygotowana. Trochę bolały też mnie nogi przez cały bieg – mówiła Kaleta.

Podobne odczucia po zawodach miała Karolina Kukuczka, która również podkreślała, że ważne było dla niej to, aby dobiec do mety. – To było fantastyczne doświadczenie. Trasa była ciężka i trzeba było walczyć ze swoimi słabościami, ale mimo to czułam się bardzo dobrze. Jestem zadowolona, że udało mi się ukończyć bieg. W sprincie trochę mi zabrakło, ale nie nastawiałam się na niego, bo nie jestem specjalistką od sprintu – tłumaczyła.

18-latka odniosła się również do dzisiejszych warunków, które były zgoła odmienne od czwartkowych. – Dzisiejsze warunki były świetne. Na treningach było o wiele bardziej miękko, zakręty też były w dużo gorszym stanie. Organizatorzy naprawdę się postarali i dobrze przygotowali trasy – mówiła Kukuczka.

Nasze reprezentantki w rozmowach po skiathlonie zdradziły także nieco na temat kolejnych startów na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. – Na razie wiem, że biegnę sztafetę, ale nie mam pojęcia czy będę startować na dłuższych dystansach – powiedziała Kaleta. – Obstawiam trzecią zmianę, na pewno łyżwa, ale wszystko może się zmienić. Jeszcze nie rozmawialiśmy na ten temat – dodała Kukuczka.

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król