MŚ w Oberstdorfie 2021. Polska czwórka na konkurs mieszany. Na co ich stać? (lista startowa)

fot. Tomasz Markowski

Po fantastycznym dla nas konkursie indywidualnym poznaliśmy skład polskiej drużyny na niedzielny konkurs mikstów. Do Anny Twardosz i Kamili Karpiel dołączają mistrzowie świata, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki. To właśnie ta czwórka będzie jutro reprezentować nas na skoczni w Oberstdorfie w rywalizacji drużyn mieszanych.

fot. Tomasz Markowski

Jeszcze nie zeszły z nas emocje po wspaniałym zwycięstwie Piotra Żyły, a już szykujemy się na niedzielny konkurs drużyn mieszanych. Nie są to wprawdzie zawody, w których reprezentacja Polski ma szanse na medal, ale i tak rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Łukasz Kruczek już wcześniej postanowił, że w mikście wystąpią Anna Twardosz i Kamila Karpiel, czyli zawodniczki, które najlepiej spisały się w żeńskiej drużynówce. Z kolei Michał Doleżal posłał do boju Piotra Żyłę i Dawida Kubackiego, a zatem dwóch ostatnich mistrzów świata na skoczni normalnej. Po raz pierwszy w polskim mikście nie wystąpi Kamil Stoch, co pewnie jeszcze wczoraj przyjęto by ze zdziwieniem. Dziś jednak trzykrotny mistrz olimpijski oddał słabsze skoki od kolegów z kadry, dlatego decyzja trenera jest w pełni zrozumiała. Realnym celem naszej drużyny będzie zajęcie 6 miejsca, o które powinniśmy walczyć z reprezentacją Rosji. Wszystko powyżej będzie wielką niespodzianką, a medal byłby gigantyczną sensacją.

O złoto powinny walczyć trzy reprezentacje: Austrii, Słowenii i Norwegii. Wydaje się, że te nacje są w Oberstdorfie wyraźnie mocniejsze od pozostałych, jeśli weźmiemy pod uwagę połączone siły pań i panów. W walkę o podium mogą wmieszać się ponadto zespoły Japonii i Niemiec. To właśnie nasi zachodni sąsiedzi będą bronić tytułu sprzed dwóch lat z Seefeld. Wyprzedzili wówczas Austrię i Norwegię. Reprezentacja Polski zajęła w Seefeld 6 miejsce, co uznano za dobry rezultat. Po pierwszej serii zajmowaliśmy nawet 3 pozycję, co pokazuje, że w sprzyjających okolicznościach wszystko może się zdarzyć. Niestety, obecnie nasze panie są w trochę słabszej dyspozycji niż przed dwoma laty. Mimo to liczymy, że w jutrzejszym konkursie oddadzą dobre skoki, co poparte mistrzowską klasą Żyły i Kubackiego da nam zadowalający rezultat.

Lista startowa

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Źródło: informacja własna/skaczemy.pl