MŚ w Oberstdorfie 2021. Pierwsze zmiany w programie. Pogoda krzyżuje plany organizatorom

fot. M. Rudzińska

Organizatorzy mistrzostw świata w Oberstdorfie, po konsultacjach z Międzynarodową Federacją Narciarską i nadawcami telewizyjnymi, podjęli decyzję o zmianie godzin rozgrywania środowych kwalifikacyjnych biegów dystansowych i czwartkowych sprintów stylem klasycznym. Wszystkiemu winne są wysokie temperatury panujące w Niemczech.

fot. M. Rudzińska

W ostatnich dniach z Oberstdorfu docierało wiele informacji na temat warunków pogodowych panujących w Niemczech. Biegacze wprost przyznali, że wiosenne temperatury sprawiły, iż część przygotowanych tras zamieniła się w “breję”, co budzi uzasadnione obawy o ich bezpieczeństwo. Niektórzy stwierdzili nawet, że to najgorsze trasy na jakich przyszło im rywalizować.

Dziś rano Międzynarodowa Federacja Narciarska i organizatorzy mistrzostw świata, w odpowiedzi na apele i niesprzyjające prognozy pogody, rozpoczęli debatę na temat zmiany godzin rozgrywania środowych i czwartkowych zawodów. Po konsultacjach z nadawcami telewizyjnymi zadecydowano, że obie konkurencje zostaną przełożone na wcześniejsze godziny, aby zapewnić jak najlepszą kondycję tras.

Środowe biegi kwalifikacyjne dla słabszych krajów rozgrywane na dystansach 5 i 10 kilometrów stylem dowolnym, które były zaplanowane na godzinę 12:30 i 14:30, przeniesiono na godz. 9:00 i 10:30. Czwartkowe sprinty, czyli pierwsza konkurencja medalowa, została przesunięta o prawie cztery godziny. Eliminacje odbędą się teraz o 9:00 (wcześniej była 12:45), a ćwierćfinały rozpoczną się o 11:30 (wcześniej 15:15).

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Źródło: informacja własna / Twitter