MŚ w Oberstdorfie 2021. Oto najlepsze wyniki reprezentacji Polski

15:55, 07.03.2021 Anna Felska Aktualizacja: 19:16, 07.03.2021

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2021 dobiegły końca. Najważniejszy moment sezonu zimowego dla nas zakończył się dwoma medalami. Przedstawiamy wam najlepsze wyniki naszych reprezentantów.

1. Złoty medal Piotra Żyły

To zdecydowanie najważniejszy punkt tej imprezy. Piotr Żyła w wieku 34 lat został mistrzem świata i zapisał się jako najstarszy zwycięzca na mistrzostwach świata w skokach narciarskich. Zawsze mówiono o nim ten "nieobliczalny" ale na Mistrzostwach w Oberstdorfie imponował równą i wysoką dyspozycją. Trzeba przyznać, że formę przygotował mistrzowską.

2. Brązowy medal drużyny skoczków

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że na naszą drużynę możemy liczyć. Wczorajszy konkurs był jednym z najbardziej emocjonujących od lat. Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, a Polacy do ostatniego skoku walczyli o złoto. Ostatecznie skończyło się na trzecim miejscu, ale ten brąz był dla nich równie cenny, jak złoto.

3. Drużyna mieszana na 6. pozycji

W konkursie drużyn mieszanych, reprezentacja Polski w składzie: Anna Twardosz, Piotr Żyła, Kamila Karpiel i Dawid Kubacki, zajęła szóste miejsce. W naszej drużynie jest jeszcze duży potencjał na poprawę wyników, ale szóste miejsce potwierdziło aktualne możliwości biało-czerwonych.

4. Męski sprint drużynowy i 10. pozycja Polaków

Maciej Staręga i Dominik Bury sprawili miłą niespodziankę i awansowali do finału sprintu drużynowego w biegach. Ostatecznie zajęli bardzo dobre 10. miejsce.

5. Anna Twardosz - 24. miejsce w konkursie na dużej skoczni

Nasza skoczkini zrobiła spory progres w tym sezonie. Jako jedyna awansowała do finałowej serii konkursu na dużej skoczni i zajęła 24. lokatę. Jest to niewątpliwie plus.

6. Czołowa trzydziestka dla Szczepana Kupczaka

Nasz kombinator norweski dwukrotnie w zawodach indywidualnych plasował się w czołowej trzydziestce, na 27. i 29. miejscu.

7. Najlepsze indywidualne wyniki w bigach narciarskich

Na plus można zaliczyć indywidualne występy Dominika Burego, który w biegu na 15 km zajął 32. lokatę oraz Izabeli Marcisz, która w biegu łączonym zajęła 40 i Moniki Skinder, która w eliminacjach sprintu zajęła 31. miejsce. Źródło: informacja własna