MŚ w Oberstdorfie 2021. Oto faworyci biegów sprinterskich. Co pokażą Polacy? (listy startowe)

Fot. LORUCREATIVE

Aż 112 pań i 159 panów zobaczymy podczas jutrzejszych eliminacji do sprintu klasykiem na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. W tym gronie znajdują się cztery podopieczne Martina Bajciciaka oraz dwaj zawodnicy trenowani przez Lukasa Bauera. 

Fot. LORUCREATIVE

Już jutro biegaczki i biegacze powalczą o pierwsze medale podczas tegorocznych mistrzostw globu. Do eliminacji sprintu klasykiem przystąpi niespotykana w Pucharze Świata liczba zawodników. Na liście startowej znalazły się bowiem nazwiska 112 pań oraz 159 panów. Najpierw na trasę jak zwykle wyruszą biegaczki. Eliminacje otworzy Finka Jasmi Joensuu. 30 sekund, czyli dwa numery po niej, do biegu przystąpi jedna z głównych kandydatek do złotego medalu Linn Svahn.

Z numerem siódmym na plastronie zobaczymy Sophie Caldwell Hamilton. Amerykanka w tym sezonie prezentuje słabszą formę, ale jej możliwości na pewno są wciąż duże. Po niej mistrzostwa rozpocznie Ane Stenseth, a po Norweżce – liderka klasyfikacji sprinterskiej Anamarija Lampic. Z dziesiątką pobiegnie inna z liderek, tym razem już całego Pucharu Świata Jessie Diggins. Jako jedenasta do biegu przystąpi Jonna Sundling, czternasta Julia Stupak, piętnasta Nadine Faehndrich, szesnasta Natalia Niepriajewa, a dwudziesta trzecia Maja Dahlqvist.

Obrończyni tytułu mistrzyni świata w sprincie z Seefeld Maiken Caspersen Falla zaprezentuje się z numerem dwudziestym siódmym. Na pierwszą Polkę z kolei będziemy musieli poczekać do numeru 41. Z nim na plastronie swoje drugie mistrzostwa globu rozpocznie Monika Skinder. 19-latka z pewnością ma szansę na to, aby awansować do czołowej trzydziestki. W sprincie klasycznym w Ruce była nawet o włos od półfinału. Niedawno podczas mistrzostw globu juniorek w tej konkurencji wywalczyła złoto. Wtedy po brąz sięgnęła Karolina Kaleta, która jutro będzie miała numer 57. Wcześniej, bo z 44 zobaczymy Izabelę Marcisz. Z kolei ostatnia z podopiecznych Martina Bajciciaka Karolina Kukuczka wystartuje z numerem 77.

Lista startowa biegaczek 

Zmagania panów otworzy Czech Michal Novak. Tak jak w przypadku pań, z trójką na plastronie zaprezentuje się jeden z najgroźniejszych kandydatów do złota – Johannes Klaebo. 24-latek jest jednocześnie obrońcą tytułu mistrza wywalczonego podczas czempionatu w Austrii. Dominator zmagań sprinterskich ostatnich trzech lat jutro będzie walczyć o swój piąty krążek rangi mistrzowskiej. Jako szósty do eliminacji przystąpi Rosjanin Gleb Retywich, a siódmy Szwed Oskar Svensson. Ten drugi pokazywał niesamowitą formę. Jego lokaty w ostatnich sprintach to 1,2 i 1. Po Svenssonie na trasę wyruszy drugi z norweskich zawodników Emil Iversen.

Z numerem trzynastym do rywalizacji przystąpi lider wyścigu po małą Kryształową Kulę za sprinty Federico Pellegrino. Piętnastkę na plastronie będzie miał Joni Maeki, szesnastkę Richard Jouve, siedemnastkę Haavard Taugboel, a osiemnastkę lider Pucharu Świata Aleksander Bolszunow. Jako dwudziestego zobaczymy Erika Valnesa. 24-latek potrafił już tej zimy ograć samego Johannesa Klaebo. Miało to miejsce podczas inauguracji sezonu w Ruce. Jutro też będzie jednym z faworytów do wywalczenia mistrzowskiego krążka.

Dwudziestkę dwójkę na plastronie zobaczymy u Rosjanina Sergieja Ustiugowa. 15 sekund po nim pobiegnie z kolei Francuz Lucas Chanavat. Po dwukrotnym triumfatorze zawodów Pucharu Świata wystartuje natomiast Paal Golberg. Z numerem trzydziestym szóstym wystartuje pierwszy z podopiecznych Lukasa Bauera, a mianowicie Maciej Staręga. Drugi z nich Kamil Bury pojawi się na trasie z pięćdziesiątką czwórką.

Lista startowa biegaczy

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Źródło: informacja własna

Obserwuj