MŚ w Oberstdorfie 2021. Norwegia najlepsza w drużynowych zawodach w kombinacji

Norwescy kombinatorzy obronili tytuł mistrzów świata w drużynie. Po triumf sięgnęli w składzie: Jarl Magnus Riiber, Jens Luraas Oftebro, Joergen Graabak i Espen Bjoernstad. Medale zdobyli także Niemcy i Austriacy. 

Zmagania drużynowe rozpoczęły się od konkursu skoków na obiekcie normalnym. Liderami po skokach byli Austriacy w składzie: Lukas Klapfer, Johannes Lamparter, Mario Seidl i Lukas Greiderer. Ostatni z nich uzyskał najlepszą odległość zawodów – 108 metrów. Reprezentanci Austrii prowadzili od pierwszej do ostatniej grupy, ale ich przewaga nie była bardzo duża. Przed biegiem mieli 25 sekund zapasu nad drugimi Niemcami – Fabian Riessle, Terence Weber, Vinzenz Geiger i Eric Frenzel. Trzecie miejsce ze stratą 30 sekund zajmowała Japonia (Hideaki Nagai, Yoshito Watabe, Akito Watabe i Ryota Yamamoto), a 5 sekund za nią plasowali się Norwegowie (Espen Bjoernstad, Jarl Magnus Riiber, Joergen Graabak, Jens Luraas Oftebro).

Wyniki po serii skoków

Każdy z zawodników musiał przebiec 5 kilometrów, co dało łączny dystans 20 kilometrów. Jako pierwszy z Austriaków biegł Johannes Lamparter, który nieco powiększył przewagę nad Akito Watabe i Espenem Bjoernstadem. Do tej dwójki stracił pierwszy z Niemców, Terence Weber. Na drugiej zmianie Joergen Graabak zostawił Hideakiego Nagai, którego dogonił później Fabian Riessle, i wyprzedził nawet Lukasa Klapfera. Na półmetku Norwegia prowadziła z przewagą 13,5 sekundy nad Austrią, 33 sekund nad Niemcami i 40 sekund nad Japonią.

Austriacy spadli nawet na trzecie miejsce, bo Mario Seidl został wyprzedzony przez Erica Frenzela. Niemiec nie był w stanie dogonić Jensa Luraasa Oftebro. Różnica przed ostatnią zmianą, na której biegli Jarl Magnus Riiber i Vinzenz Geiger wynosiła 26 sekund. Riiber przypieczętował złoty medal dla norweskiej drużyny, która wyprzedziła o 43 sekundy Niemców i o 49 sekund Austriaków (Lukas Greiderer na ostatniej zmianie).

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej