MŚ w Oberstdorfie 2021. Nokaut Marity Kramer w kwalifikacjach. Wszystkie Polki z awansem

W wtorkowy wieczór w Oberstdorfie odbyły się kwalifikacje do konkursu indywidualnego, który wyłoni pierwszą w historii mistrzynię świata na skoczni dużej. Najlepsza w nich okazała się Austriaczka Marita Kramer, która z obniżonej belki, przeskoczyła o pół metra Schatenbergschanze. 4,5 punkta do liderki straciła Ema Klinec, zaś za nią uplasowała się Japonka Sara Takanashi. Najlepsza Polka – Anna Twardosz zajęła miejsce 27. 

Fot. berkutschi.com

Po mistrzowskich zawodach na skoczni normalnej, przyszła kolej na skocznię dużą. W historycznych, bo pierwszych w trakcie Mistrzostw Świata kwalifikacjach pań na dużym obiekcie, najlepiej spisała się Marita Kramer, która mimo obniżonego rozbiegu, przeskoczyła skocznię, lądując na 137,5 metrze. Za Austriaczką uplasowała się Ema Klinec. Słowenka, która okazała się najlepsza na normalnym obiekcie, wylądowała na 130 metrze i straciła do zwyciężczyni 4,5 pkt. Czołową trójkę uzupełniła Sara Takanashi. Japonka z kolei wylądowała 9,5 metra bliżej niż Marita i straciła do niej 7,1 pkt. W czołowej dziesiątce znalazły się również Niemka, 3 Słowenki, 2 Norweżki i Austriaczka. Zajmująca 10. miejsce Chiara Hoelzl straciła do prowadzącej koleżanki z drużyny 30,3 pkt.

W kwalifikacjach, mieliśmy okazję również oglądać 4. reprezentantki Polski. Pierwsza zaprezentowała się młodziutka Nicole Konderla, która ostatecznie zajęła miejsce 36. lądując na 90,5 metrze.  Następnie zaprezentowała się, zajmująca w przeszłości 6. miejsce Kinga Rajda. Niestety tym razem Polka wylądowała na 96,5 metrze i ostatecznie zajęła odległe 31. miejsce. Zaraz po niej mogliśmy zobaczyć, najsłabszą z naszych zawodniczek, Kamile Karpiel. Wylądowała na 89 metrze i zajęła miejsce 38. Dużo lepiej, spisała się natomiast Anna Twardosz, zawodniczka wylądowała na 97,5 metrze i zajęła ostatecznie dobre 27 miejsce.

Pełne wyniki znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: Informacja własna

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej