Fot. M. Król

Reprezentacja Niemiec: Katharina Althaus, Markus Eisenbichler, Anna Rupprecht i Karl Geiger cieszy się ze zdobycia tytułu na macierzystej skoczni w Oberstdorfie. Nasi zachodni sąsiedzi obronili tytuł wywalczony dwa lata temu w Seefeld. Wyprzedzili dziś Norwegów i Austriaków. Polacy, czyli Anna Twardosz, Piotr Żyła, Kamila Karpiel i Dawid Kubacki, awansowali do II serii i zajęli szóste miejsce.

Fot. M. Król

Po pierwszej serii zasłużonym prowadzeniem cieszyli się gospodarze imprezy. Żeńskie ogniwa, uważane przed konkursem za słabsze (Katharina Althaus i Anna Rupprecht) poradziły sobie wyjątkowo dobrze, skacząc odpowiednio 104 i 92.5 metra, a Karl Geiger i Markus Eisenbichler mieścili się w czołowej trójce łącznych not męskich. Tuż za nimi plasowali się Norwegowie, a pewne trzecie miejsce zajmowali Austriacy. Zaskoczeniem in minus była postawa Słoweńców – poza Anze Laniskiem wszyscy nieco zawiedli, a Ema Klinec zanotowała spore kłopoty przy lądowaniu, co skrytykowali sędziowie. Polacy zajmowali szóste miejsce i wydawało się, że będzie to maksimum naszych możliwości.

Niemcy utrzymali ostatecznie przewagę nad Norwegami, pomimo faktu, iż Halvor Egner Granerud w ostatnim skoku zrobił, co mógł (102 metry). Karl Geiger nie osiągnął co prawda stu metrów, jednak wystarczyło to do utrzymania przewagi. Ta wyniosła ostatecznie 5.2 punktu. Trzecie miejsce utrzymali Austriacy, czwarte Słoweńcy, a czołową szóstkę uzupełniła Japonia i Polska. Najlepszym z Biało-Czerwonych był dziś Dawid Kubacki, który jako jedyny spośród naszych rodaków przekroczył 100 metrów (103 metry w serii II).

Pełne wyniki

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej