MŚ w Oberstdorfie 2021. Murańka i Stękała wolą skakać na większych obiektach. Czy okiełznają “maluszka”?

Fot. M. Król

Klemens Murańka zakończył kwalifikacje do konkursu indywidualnego w Oberstdorfie na 25. miejscu, natomiast Andrzej Stękała był 29. Jak zawodnicy skomentowali swoje skoki?

Fot. M. Król

Dwudzieste piąte i dwudzieste dziewiąte to miejsca, jakie zajęli odpowiednio Klemens  Murańka oraz Andrzej Stękała w piątkowych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie. Zawodnicy pojawią się na belce startowej już o godzinie 16:30, aby walczyć o jak najwyższe noty, a co za tym idzie – miejsca.

Klemens Murańka do samego końca walczył o miejsce w drużynie, aby móc wystąpić w kwalifikacjach do konkursu. Udało mu się to. – Po czwartkowych treningach trenerzy uznali, że to miejsce mi się należy. Walka była do ostatniego skoku – przyznał skoczek. – Ta skocznia jest w porządku jak się fajnie skacze i jest dobra pozycja. Wiadomo, jest mniejsza, a ja wolę skakać na większych skoczniach, ale jestem takim zawodnikiem, że nie mam problemu z przestawieniem się na mniejszą. Musimy skakać na wszystkich obiektach, trenujemy też na małych skoczniach. Trzeba być zawodnikiem neutralnym – powiedział.

Andrzej Stękała jest zadowolony z postępu jaki poczynił w ostatnich dniach. – Już jest wszystko w porządku. Brakuje tylko metrów – powiedział po zakończonych kwalifikacjach. – Ja do wszystkiego podchodzę spokojnie. Taki cel, trzeba w końcu okiełznać tego maluszka. Ta skocznia mnie nie denerwuje, po prostu ciężko mi się skacze na takich małych obiektach. Nie wiem czemu, bo nigdy nie patrzyłem na jakim obiekcie skaczę i starałem się oddawać dobre skoki. Chciałbym mieć tutaj jeszcze pięć skoków, bo czuję, że już jest blisko, ale ewidentnie czegoś brakuje – stwierdził.

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl, Mateusz Król.

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej