MŚ w Oberstdorfie 2021. Medal dla Żyły na zakończenie kariery? Odpowiedź była natychmiastowa

fot. M. Król

Piotr Żyła odebrał w poniedziałek wieczorem złoty medal mistrzostw świata w Oberstdorfie. Obok niego na podium stanęli także Niemiec Karl Geiger oraz Słoweniec Anze Lanisek. Polak nie ukrywał, że był wzruszony, kiedy odegrany został mu Mazurek Dąbrowskiego. – Nuciłem sobie hymn i wspominałem różne chwile w trakcie tej mojej całej przygody – opowiadał dziennikarzom po dekoracji Żyła.

fot. M. Król

Piotr Żyła odebrał swój drugi indywidualny medal mistrzostw świata w karierze. Tym razem złoty. Po dekoracji opowiadał o swoich odczuciach dziennikarzom. Jeden z nich zapytał skoczka, czy ten medal jest na zakończenie kariery. Odpowiedź nadeszła natychmiast. – Nie, nie, nie. Na razie nie kończę kariery – przyznał mistrz świata. Chociaż dodał też, że całe zamieszanie wokół niego dało się w niedzielę we znaki. – Padłem jak dziecko i spałem. Gdyby kazali mi skakać, to pewnie bym nie padł, a próbował się jakoś trzymać. Nie było takiej potrzeby, więc padłem i spałem długo – relacjonował wczorajszy wieczór Żyła. Jak mówił, obudził się dopiero na testy covidowe, które polscy skoczkowie musieli przejść w poniedziałek.

Polak nie ukrywał, że wzruszył się stojąc na podium. – Nuciłem sobie hymn i wspominałem różne chwile w trakcie tej mojej całej przygody – opowiadał dziennikarzom po dekoracji najlepszy skoczek świata z normalnego obiektu. W trakcie dekoracji konkretniej wspominał czasy dzieciństwa. – Mając 8-9 lat budowałem sobie skocznie na biegówkach. Zawsze po zawodach Pucharu Świata, które oglądałem w telewizji, szedłem skakać i wyobrażałem sobie, że rywalizuję z innymi zawodnikami i wygrywam. Nie wiem dlaczego akurat to wspomnienie przyszło mi na myśl. Może dlatego, że to było jedno z takich dawno odkopanych marzeń. Pamiętam, ze skakał wtedy Sven Hannawald, Kazuyoshi Funaki czy Hideharu Miyahira, a ja na swojej skoczni skakałem jako ostatni i wygrywałem. Może dlatego mi się to przypomniało – tłumaczył Piotr.

Skoczek spełnił swoje marzenie, o którym mówił kiedyś. Został mistrzem świata. Pierwszy raz indywidualnie, a cztery lata wcześniej w drużynie. Jego zdaniem uczucia są podobne. – Tytuł mistrza świata to tytuł mistrza świata. Z drużyną miałem podobne emocje. Tylko wtedy nie było czasu, żeby to podsumować. Sezon zaraz trwał dalej, ale nie byliśmy też wtedy dla was tak otwarci jak teraz. Z wiadomych powodów – nawiązywał do czasów Stefana Horngachera Żyła.

Dekoracja medalowa. Piotr Żyła. O czym myślał stojąc na podium? Oberstdorf 2021

 

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Mateusz Król
Obserwuj