Marita Kramer zwyciężyła w serii próbnej przed kwalifikacjami do jutrzejszego konkursu o mistrzostwo świata na normalnej skoczni. Austriaczka wyprzedziła dwie Słowenki, Emę Klinec i Nikę Kriznar. Dobrze spisała się Anna Twardosz , która zajęła 20 miejsce.

Fot. berkutschi.com

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym rozkręcają się w najlepsze. Środa na skoczni normalnej w Oberstdorfie rozpoczęła się od treningów panów. Potem przyszedł czas na serię próbną pań przed wieczornymi kwalifikacjami. W niej najlepsza okazała się Marita Kramer, która chyba zapomniała już o smutnych wydarzeniach z Rasnova i wyrasta na jedną z faworytek do złotego medalu. Austriaczka minimalnie pokonała Emę Klinec, która straciła do Kramer zaledwie 0,2 punkta. Na trzecim miejscu, ale już z większą stratą, uplasowała się kolejna Słowenka, Nika Kriznar. Tuż za liderką PŚ, czyli na czwartej pozycji, ukończyła serię próbną austriacka weteranka i mistrzyni świata sprzed 10 lat, Daniela Iraschko-Stolz. Obrończyni tytułu z Seefeld, Maren Lundby, zajęła 10 miejsce. Na belce nie pojawiła się jedna z głównych faworytek imprezy, Japonka Sara Takanashi.

Spośród reprezentantek Polski zdecydowanie najlepiej spisała się Anna Twardosz, która zajęła 20 miejsce, ex aequo z Norweżką, Anną Odine Stroem. Jeśli Twardosz uda się powtórzyć taki wynik w konkursie, będzie można mówić o sporym sukcesie. Kinga Rajda zajęła w serii próbnej 33 pozycję, a Kamila Karpiel była 38. Nicole Konderla oddała skok, który pozwolił jej zająć 42 miejsce, więc będzie musiała się poprawić, jeśli chce znaleźć się w czwartkowym konkursie. Początek kwalifikacji o godzinie 18:00. Konkurs jutro o 17:00.

Wyniki serii próbnej

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Źródło: informacja własna