fot. M. Rudzińska

W serii próbnej przed konkursem kobiet na dużej skoczni najwyższą notę uzyskała Maren Lundby. Wirtualne podium uzupełniły Nika Kriznar i Marita Kramer. Najlepszą z Polek była Anna Twardosz, która po skoku na odległość 99,5 metra zajęła dwudziestą szóstą lokatę.

fot. M. Rudzińska

Srebrna medalistka ze skoczni normalnej, Maren Lundby, wygrała środową serię próbną. Po skoku na 131 metrów Norweżka wyprzedziła Nikę Kriznar (129,5 m) oraz Maritę Kramer (129 m), która podobnie jak we wczorajszych kwalifikacjach startowała z niższej belki. Pozostałe zawodniczki ruszały z 24. platformy startowej, a Austriaczka z 22. Na czwartej pozycji uplasowała się Ema Klinec (127,5 m), a na piątej Silje Opseth (127 m). Lokaty w czołowej dziesiątce zajęły również Sara Takanashi, Irina Avvakumova, Daniela Iraschko-Stolz, Jerneja Brecl oraz Chiara Hoelzl. Na starcie serii próbnej nie pojawiły się złota medalistka konkursu mieszanego, Katharina Althaus, oraz Nicole Konderla.

Najlepszy wynik spośród startujących Polek uzyskała Anna Twardosz, która po skoku na odległość 99,5 metra uplasowała się na dwudziestej szóstej lokacie. Pozostałe biało-czerwone zajęły pozycje w czwartej dziesiątce. Kinga Rajda (91 m) była trzydziesta pierwsza, a Kamila Karpiel (86 m) trzydziesta szósta.

Pełne wyniki serii próbnej

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Źródło: informacja własna