MŚ w Oberstdorfie 2021. Kto okaże się najwszechstronniejszy? Sobota pod znakiem skiathlonów (listy startowe)

Fot. M. Rudzińska

Sobota będzie dla biegaczy i biegaczek narciarskich kolejną szansą na zdobycie medali mistrzostw świata w Oberstdorfie. Zawodnicy tym razem powalczą w skiathlonach (7,5 km + 7,5 km i 15 km + 15 km), a na starcie pojawi się pięcioro reprezentantów Polski. Tytułów wywalczonych przed rokiem będą bronić Norwegowie – Therese Johaug i Sjur Roethe.

Fot. M. Rudzińska

Piątek był dla biegaczy i biegaczek dniem wolnym od zawodów, ale nie oznacza to, że mogli oni próżnować. Ten czas poświęcili na trening i jak najlepsze przygotowanie się do sobotnich skiathlonów, które będą kolejną szansą na wywalczenie medali mistrzostw świata w Oberstdorfie. Jako pierwsze do jutrzejszej rywalizacji przystąpią panie, które swoje zmagania rozpoczną o godzinie 11:45. Faworytką biegu będzie bez wątpienia specjalistka od biegów łączonych i obrończyni tytułu Therese Johaug, która stanie jutro przed szansą na zdobycie trzeciego w karierze złota w skiathlonie. Szyki Norweżce spróbują pokrzyżować Szwedki z Fridą Karlsson i Ebbą Andersson na czele oraz jej rodaczki, wśród których należy zwrócić uwagę na Heidi Weng i debiutującą w seniorskim czempionacie Helene Marie Fossesholm. Groźne mogą być także Rosjanki, ale ich forma po niedawnych urazach jest sporą niewiadomą. O wysokie miejsca powinna się także bić liderka klasyfikacji generalnej Jessie Diggins, która będzie chciała potwierdzić, że jej dobra forma na przestrzeni sezonu nie była dziełem przypadku.

W biegu łączonym wystartują również reprezentantki Polski. Największe nadzieje na dobry wynik możemy wiązać z osobą Izabeli Marcisz, która pobiegnie z numerem 28. na plastronie. Mistrzyni świata U-23 z Vuokatti przed dwoma laty w Seefeld zajęła dwudzieste siódme miejsce i jutro będzie miała szansę, aby poprawić ten wynik. Oprócz Marcisz wystartują także Karolina Kaleta (nr 51) i Karolina Kukuczka (nr 56).

Lista startowa skiathlonu kobiet

Niespełna dwie godziny po paniach do rywalizacji przystąpią panowie, którzy swoje zmagania o medale rozpoczną o godzinie 13:30. Z jedynką na plastronie pobiegnie Aleksander Bolszunow, czyli wicemistrz świata z Seefeld na tym dystansie, który będzie musiał sobie poradzić z niezwykle mocną norweską “koalicją” składającą się z obrońcy tytułu Sjura Roethe, Johannesa Hoesflota Klaebo, który w Oberstdorfie świętował już złoto w sprincie, a także Emila Iversena, Hansa Christera Holunda i Simena Hegstada Kruegera. Wszyscy reprezentanci Kraju Fiordów zaliczają się do faworytów jutrzejszego biegu i z pewnością postarają się o to, aby pokrzyżować szyki Rosjaninowi, który także będzie mógł liczyć wsparcie kolegów z kadry. Iwan Jakimuszkin, Jewgienij Biełow, i Aleksiej Czerwotkin to bowiem zawodnicy, którzy w tym sezonie prezentowali wysoką formę i wiele razy stawali na podium zawodów Pucharu Świata.

W jutrzejszym biegu łączonym wystartuje dwóch reprezentantów Polski. Z numerem 61. pobiegnie Mateusz Haratyk, a z 69. Kacper Antolec. Dla obu zawodników będzie to debiut na mistrzostwach świata.

Lista startowa skiathlonu mężczyzn

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Źródło: informacja własna