Marita Kramer reprezentująca Austrię zwyciężyła w serii próbnej przed konkursem drużynowym kobiet na skoczni w Oberstdorfie. Liderka po I serii wczorajszego konkursu skoczyła 101.5 metra. W czołówce zabrakło Polek, które nie odegrały znaczącej roli w preludium walki o drużynowe medale.

Fot. berkutschi.com

Warunki na skoczni HS 106 są dziś wyjątkowo dobre – tak przynajmniej wskazują wiatromierze. W serii próbnej każdej zawodniczce odejmowano punkty za korzystne podmuchy, pomimo tego skoków wyraźnie ponad punkt K nie oglądaliśmy zbyt wiele. Było ich dokładnie 14.

Najlepszą notą legitymowała się Marita Kramer. Austriaczka jako jedyna przekroczyła setny metr. Za nią sklasyfikowano Nikę Kriznar i Silje Opseth. Patrząc na zawodniczki znajdujące się w czołówce, wydaje się, że faworytkami do rozdysponowania medali między sobą są dziś Słowenki, Norweżki i Austriaczki. W serii próbnej nie wystartowały Thea Minyan Bjoerseth i Sara Takanashi.

Anna Twardosz skakała w dobrych warunkach (niemal 2 m/s pod narty), ale wystarczyło to tylko na odległość 73.5 metra (30. miejsce). Kinga Rajda skakała z wyższego od Twardosz rozbiegu (belka nr 18), ale skoczyła słabiej (67.5 m); nieobecna w kwalifikacjach Joanna Szwab wylądowała na 65 metrze i 50 centymetrze, a Kamila Karpiel – na 72 metrze. Trzy ostatnie Biało-Czerwone wskutek odjętych punktów za wiatr uzyskały notę łączną wynoszącą 0 punktów. Patrząc na postawę rywalek, można spodziewać się, że Polki zajmą dziś miejsce na pograniczu awansu do II serii, a kluczowa będzie postawa liderki (Twardosz).

Pierwsza seria konkursowa już o 17:15.

Wyniki serii próbnej 

źródło: inf. własna

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej