MŚ w Oberstdorfie 2021. Koronna konkurencja Izabeli Marcisz? “Chciałabym, by to było 30 km”

fot. M. Rudzińska

Młodzieżowa mistrzyni świata rozpoczęła seniorski czempionat w Oberstdorfie. Izabela Marcisz nie awansowała do ćwierćfinału sprintem stylem klasyczny, ale też ogromnych szans na to nie było. Dlatego po biegu była zadowolona. – Taki jest mój aktualny poziom w sprintach. To nie jest mój konik, więc jestem mimo wszystko zadowolona – przyznała po eliminacjach.

fot. M. Rudzińska

Izabela Marcisz na 42. miejscu zakończyła eliminację do sprintów stylem klasycznym podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Na pewno nie był to jej bieg marzeń, ale nie od dziś wiadomo, że sprinty nie należą do jej specjalności. – Jestem szczęśliwa, że utrzymałam ten sprint. Jestem zadowolona z z tego miejsca – mówiła Marcisz po zawodach. Złota medalistka ostatnich mistrzostw świata młodzieżowców ma świadomość, że najważniejsze starty dopiero przed nią. W sobotę pobiegnie w biegu łączonym i zapowiada, że da z siebie wszystko.

Najlepsze dopiero przed nią

– Myślę, że w skiathlonie szanse są rzeczywiście większe. Zrobię wszystko, aby pobiec tam lepiej. Chciałabym, aby zjazdy wyszły mi lepiej i na tym na pewno będę się skupiać – opisywała 27. zawodniczka na tym dystansie sprzed dwóch lat. Polka zdradziła też, że w biegu klasykiem postara się utrzymać szerokiej czołówki, a w części stylem dowolnym postara się walczyć o jak najwyższą pozycję.

Ważny z punktu widzenia Izy będzie też start na 10 km stylem dowolnym. To właśnie w tej konkurencji wywalczyła złoto MŚ do lat 23 kilka tygodni temu. Chociaż można przewidywać, że to jej koronny dystans, to sama zawodniczka nie określiła tego w ten sposób. – Nie chciałabym tak nazywać rzeczy po imieniu. Czy to jest moja koronna konkurencja? Myślę, że jeśli już, to koronnym biegiem możemy nazwać 30 km. Chcę w nim wystartować i spróbować. To będzie klasykiem, więc muszę się dobrze nastawić na to, że ten styl będzie dobry – odpowiadała dziennikarzom Marcisz.

Trener Martin Bajciciak przed startem mistrzostw w rozmowie z portalem Sport.pl powiedział, że byłby zadowolony, gdyby Izabela zajmowała miejsca w czołowej dwudziestce na dystansach. Marcisz jest jednak oszczędna w deklaracjach. – Nie chciałabym stawiać sobie takich celów wynikowych. To na pewno byłaby jednak satysfakcjonująca pozycja dla mnie. Myślę, że byłabym bardzo zadowolona, gdyby tak było – skomentowała reprezentantka Polski.

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj