MŚ w Oberstdorfie 2021. Johaug obroniła tytuł na dystansie 10 km, Polki w drugiej połowie stawki

Therese Johaug wygrała bieg na 10 kilometrów stylem dowolnym podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie, broniąc tym samym tytuł wywalczony przed dwoma laty w Seefeld. Podium uzupełniły reprezentantki Szwecji: Frida Karlsson i Ebba Andersson. Najlepsza z Polek – Izabela Marcisz – zajęła 56. miejsce.

Po dniu przerwy biegaczki wróciły do rywalizacji na mistrzostwach świata w Oberstdorfie, startując w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym. W nim bezkonkurencyjna okazała się Therese Johaug, która obroniła tytuł wywalczony przed dwoma laty w Seefeld, zostając przy okazji pierwszą w historii biegaczką, która ma na swoim koncie trzy złota na tym dystansie.

Norweżka prowadziła od pierwszego pomiaru czasu i biegła tempem, które było nieosiągalne dla pozostałych zawodniczek. Faworytka na kolejnych punktach pomiaru powiększała przewagę, która na mecie sięgnęła niemal minuty nad srebrną medalistką Fridą Karlsson (+54,2 sek). Brąz wywalczyła kolejna z reprezentantek Kraju Trzech Koron Ebba Andersson, która przegrała z Johaug o minutę i siedem sekund. Na czwartym miejscu sklasyfikowano Jessie Diggins (+1:12 min), a na piątym Tatianę Sorinę (+1:13,8 min). Szóste i siódme miejsce przypadło w udziale mistrzyniom olimpijskim na tym dystansie odpowiednio z Vancouver i Pjongczangu, czyli Szwedce Charlotte Kalli (+1:16,3) i Norweżce Ragnhild Hadze.

W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze Norweżka Helene Marie Fossesholm, Austriaczka Teresa Stadlober i doświadczona 42-letnia Finka Riitta-Liisa Roponen.

W dzisiejszym biegu wystartowały dwie reprezentantki Polski. Izabela Marcisz ukończyła zawody na 56. pozycji ze stratą ponad czterech minut do zwyciężczyni, a Karolina Kukuczka uplasowała się na 65. lokacie.

Wyniki biegu

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Źródło: informacja własna