MŚ w Oberstdorfie 2021. Halvor Egner Granerud z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa!

fot. W. Wnętkowska

Jak informuje norweski dziennik Verdens Gang lider Pucharu Świata w skokach narciarskich i dominator tego sezonu, Norweg Halvor Egner Granerud otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

fot. W. Wnętkowska

Informację o pozytywnym wyniku testu przekazał dziennik Verdens Gang na Twitterze. Wydano już oficjalny komunikat prasowy, który potwierdza szokujące wiadomości. – Jest mi bardzo smutno, ale czuję się dobrze. Mam łagodne objawy – mówi Granerud. Norweski sztab informację o pozytywnym wyniku otrzymał dzisiaj rano.

Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), każdy kto miał kontakt ze skoczkiem w ciągu ostatnich 72 godzin, musi zostać umieszczony w izolacji do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu PCR.

 

Skoczek skomentował już sytuację na swoim profilu na Instagramie. – Mam pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. W życiu jest wiele wzlotów i upadków. Ten sezon był dla mnie spełnieniem marzeń i osiągnąłem swoje cele. Czuję się trochę inaczej, ale jest w porządku. Dla mnie to pokazuje, jak ważna jest ostrożność i czuję, że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby uniknąć infekcji, ale wciąż wszystko jest możliwe. To oczywiście oznacza, że moje mistrzostwa świata dobiegły końca, a szkoda, ale takie jest czasem życie. Teraz najważniejszą rzeczą jest powrót do pełni sił – napisał skoczek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Halvor Egner Granerud (@halvorgranerud)

źródło: vg.no/instagram.com

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej