MŚ w Oberstdorfie 2021. Duża skocznia także padnie łupem Polaka? Dziś konkurs indywidualny mężczyzn (lista startowa)

fot. M. Król

Ostatnia szansa na indywidulany sukces u skoczków na tych mistrzostwach świata. Już dzisiaj na dużej skoczni w Oberstdorfie odbędzie się indywidualny konkurs Mistrzostw Świata. Czy pod nieobecność Halvora Egnera Graneruda, Polacy znów włączą się do walki o złoty medal? 

fot. M. Król

Polacy indywidualnie i drużynowo na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w skokach narciarskich zdobyli już 18 medali. Jako pierwszy dokonał tego legendarny Stanisław Marusarz, który w 1938 roku zdobył srebro w Lahti. Największym indywidualnym dorobkiem może pochwalić się Adam Małysz, który w swojej kolekcji ma aż cztery złote medale, co jest najlepszym wynikiem w historii tej dyscypliny. Spośród obecnie skaczących w polskiej ekipie zawodników, dwóch ma w swoim dorobku indywidualne medale – Kamil Stoch złoty z 2013 roku oraz Piotr Żyła brązowy z 2017 roku.

Dzisiaj tytułu sprzed dwóch lat bronił będzie Markus Eisenbichler. Niemiec zdobył złoty medal na dużej skoczni w Innsbrucku. Wówczas drugie miejsce zajął Karl Geiger, a trzecie Killian Peier. Niemcy liczą, że i tym razem ich skoczkowie włączą się walki o medale. Jednak Polacy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. W naszej drużynie mamy aż trzech mistrzów świata, w tym aktualnego z obiektu normalnego – Piotra Żyłę.

Na liście startowej piątkowego konkursu znaleźli się reprezentanci aż siedemnastu państw. Jako jedyni pięciu zawodników mogą wystawić Niemcy, z uwagi na broniącego tytułu Markusa Eisenbichlera. Polskę reprezentować będzie sprawdzona czwórka: Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Lista startowa 

Seria próbna przed konkursem zaplanowana jest na godz. 15:45. Początek konkursu o godz. 17:00. Transmisje przeprowadzą TVP1, TVP Sport i Eurosport 1.

źródło: informacja własna

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej