fot. M.Król

Therese Johaug we wtorkowej rywalizacji na 10 km w Oberstdorfie wywalczyła swój dwunasty medal mistrzostw świata. Od Seefeld nikt nie pokonał jej na dystansach w trakcie imprezy najwyższej rangi. Wczoraj pokonała swoje rywalki z ogromną przewagą. – To był mój najlepszy bieg na 10 km w karierze – powiedziała po rywalizacji najlepsza biegaczka świata.

fot. M.Król

Miałam najlepszy dzień w karierze

Dla Therese Johaug wtorkowy bieg od początku układał się pomyślnie. Jeśli ktokolwiek miał nadzieję, że da się ją pokonać, musiał się mocno rozczarować. Norweżka w cuglach ograła rywalki osiągając przewagę ponad 50 sekund nad drugą Fridą Karlsson ze Szwecji.

– Tak, to była duża przewaga nad następną zawodniczką, ale czuję też, że w tej chwili moja forma jest naprawdę dobra. Miałem też doskonale przygotowane narty. Plan polegał na tym, żeby nie stracić wiele sił w skiathlonie, więc dzisiaj miałam jej więcej. Ale myślę, że te trasy są dla mnie naprawdę dobre, miałam najlepszy dzień w mojej karierze na 10 km – skomentowała dla nas Johaug.

Nie komentuję, ale trzeba wziąć się w garść

W przypadku dominacji Therese Johaug kilka miesięcy temu pojawiały się komentarze o tym, że ciągłym wygrywaniem zabija dyscyplinę. Jej rywalki z trasy w Oberstdorfie nie podzielały jednak takiego zdania. – Na pewno to inspiracja! My musieliśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby nadążyć za jej tempem, ponieważ to prawdziwe wyzwanie – komentowała brązowa medalistka Ebba Andersson. – Myślę, że każdego roku robię krok i zawsze robię postępy w treningu. Jestem jeszcze bardzo młoda, mam dużo czasu na rozwój. Mam przed sobą wiele treningów i zawodów w najbliższych latach i nadchodzących zawodach – odniosła się Karlsson.

Najlepsza obecnie polska biegaczka, zapytana o Johaug nie chciała się za bardzo odnosić do najlepszej zawodniczki ostatnich lat. – Wolałabym się nie wypowiadać na ten temat, bo… – ucięła. Jeśli zaś chodzi o samą dominację, to jasno odparła: – Nie pytałam innych zawodniczek, co na ten temat sądzą. Myślę, że trzeba się zebrać w garść i też pokazać, że ktoś inny może wygrywać.

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Mateusz Król
Obserwuj