fot. M. Król

Andrzej Stękała już dziś bierze udział w treningu na dużym obiekcie w Oberstdorfie. Jak sam mówi, głód skakania daleko jest już duży. 

fot. M. Król

Andrzej Stękała weźmie udział w treningu na dużej skoczni. Pogoda w Oberstdorfie sprzyja jednak również innym sposobom spędzania czasu. – Czuję się szczęśliwy, dziękuję. Bardzo dobrze się czuję, mamy fajną pogodę – rozpoczął. – W góry iść raczej nie możemy, było trochę spacerków. Nie jakaś przesadna ilość, ale staramy się korzystać z tego słońca i myślę, że jak już ten dzień medialny się skończy, to będziemy mogli z Dawidem pojeździć autem – wyraził życzenie zawodnik. – Jak się jest blisko tych gór, to na pewni robi większe wrażenie. Z domu ode mnie widać góry, ale nie tak blisko – powiedział.

Po zmaganiach na skoczni normalnej sam przyznał, że woli większe obiekty. Wspomniał również, że nie wie dlaczego te mniejsze sprawiają mu trudności. Jego życzenia wkrótce się spełnią. – Już po konkursie na małej skoczni mówiłem, że już bym chciał. Ostatnio było dane nam skakanie na małej skoczni, także głód skakania na większych obiektach już jest spory i nie mogę się na pewno doczekać, ale muszę chwilę poczekać i zrobić to z czystą głową i na spokojnie – podkreślił.

Kiedy zawodnicy zdradzają, że czują głód skakania na większe odległości, to często dobrze im to wtedy wychodzi. – Głęboko w to wierzę, że będzie lepiej, ale też nie nastawiam się, że muszę coś szybko poprawić. Będę do tych wszystkich skoków treningowych i w zawodach podchodzić na pewno ze spokojną głową i wielką motywacją, radością i szczęściem – powiedział. Jak Polak zapatruje się na dodatkowy weekend z lotami narciarskimi w Planicy? – Szczerze mówiąc pierwsze słyszę. Coś tam mi się obijało o uszy, ale to było niepotwierdzone. Takie trzy weekendy z lotami w Planicy to na pewno fajna okazja do polatania i jeśli tak będzie, to będę się bardzo cieszyć – zakończył Andrzej Stękała.

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl, Mateusz Król.

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej