MŚ w Oberstdorfie 2021. Konderla chce być jak Kamil Stoch. Co najbardziej jej zaimponowało u mistrza?

fot. PZN

Nicole Konderla przyjechała do Oberstdorfu z myślą, że chce wystartować na dużej skoczni. Tymczasem zawodniczka AZS AWF Katowice zajęła w kwalifikacjach 36 miejsce i tym samym awansowała do konkursu na tymże obiekcie. 

fot. PZN

90,5 metra – tyle wystarczyło, żeby Nicole Konderla awansowała do konkursu na dużej skoczni w Oberstdorfie. – Przyjechałam tu z myślą o tym, żeby wystartować na dużej skoczni. Wiadomo, że się cieszę, że się zakwalifikowałam – powiedziała po zakończeniu kwalifikacji. – Skaczę niecałe 5 lat, czyli relatywnie krótko, jeśli porównać to z innymi dziewczynami. Na pewno jest to jakieś osiągnięcie, ale na tym nie poprzestanę – zapewniła zawodniczka. – Cały czas pracujemy, ale tego jest tyle, że 24 godziny w dobie to za mało, żeby to wszystko ogarnąć – zaśmiała się.

Idol to osoba, która nam imponuje lub chcemy iść w jej ślady. Kto jest zatem taką osobą dla Nicole i na kim się ona wzoruje? – Na Kamilu. To jest taka moja największa inspiracja i taka motywacja, żeby osiągać tyle co on. Mam wrażenie, że męskie skoki są na dużo wyższym poziomie i zdecydowanie lepiej się je ogląda. Ta technika po prostu dużo ładniej wygląda u chłopaków – przyznała. – U Kamila podoba mi się taka pracowitość, że mimo tego, że osiągnął już tyle, że tak naprawdę nic nie musi nikomu udowadniać, to cały czas pracuje i się doskonali – powiedziała Nicole Konderla.

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl, Mateusz Król.

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej