Po dwóch dniach przerwy w środę skoczkowie będą mieli trzy serie treningowe na zapoznanie się ze skocznią, na której rokrocznie odbywa się inauguracja Turnieju Czterech Skoczni. Na stracie zobaczymy sześciu Polaków. W porównaniu z rywalizacją na normalnym obiekcie zmianom uległy składy dwóch reprezentacji.

Na starcie środowych treningów zabraknie reprezentantów Włoch, o czym informowaliśmy tutaj. Pierwszy numer startowy otrzymał Fin Arttu Pohjola, który odda dziś debiutanckie skoki na Mistrzostwach Świata w Obersdorfie. Na liście startowej znajduję się siedemdziesiąt pięć nazwisk, o trzy mniej niż na skoczni normalnej.

Panowie rozpoczną skakać o 19:15, a po trzech seriach trenerzy Polski, Norwegii, Austrii, Słowenii, Japonii, Finlandii, Rosji i Kazachstanu będą musieli wytypować czwórki zawodników, którzy wystąpią dzień później w kwalifikacjach. Szkoleniowiec Niemców Stefan Horngacher może skorzystać z prawa przysługującego obrońcy tytułu i wystawić jednego skoczka więcej, ponieważ złoty medal na dużej skoczni w Innsbrucku w 2019 roku wywalczył Markus Eisenbichler.

Polacy wystąpią w składzie Klemens Murańka, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Michal Dolezal tym razem przed zmaganiami o awans do konkursu będzie musiał odrzucić dwóch swoich podopiecznych.

W sobotę na dużej Schattenbergschanze zostanie rozegrany konkurs indywidualny, a w niedzielę konkurs drużynowy.

Lista startowa treningów

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Źródło: informacja własna