MŚ w Obersdorfie 2021. Markus Eisenbichler najlepszy na treningach

Fot. M. Król

Reprezentant gospodarzy Markus Eisenbichler uzyskał najlepszą notę w obu środowych seriach treningowych przed konkursem na normalnej skoczni w ramach Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym – Obersdorf 2021. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Dawid Kubacki.

Fot. M. Król

W środę odbyły się dwie  serie treningowe mężczyzn przed rywalizacją na normalnej skoczni. Na liście startowej znalazło się aż 78 nazwisk.

W pierwszej próbie najlepszy okazał się  Markus Eisenbichler po skoku na odległość 104,5 metra. Drugie miejsce przypadło Markusowi Lindvikowi, który skoczył dwa metry dalej od Niemca, lecz z dłuższego rozbiegu. Trzeci był kolejny Norweg Robert Johansson (103,5 m.). W piątce sklasyfikowano jeszcze Philippa Aschenwalda (103,5 m.) z Austrii oraz Słoweńca Anze Laniska (101,5 m.).

W tej serii najlepszym reprezentantem Polski był Dawid Kubacki, który skoczył 101 metrów i zajął szóstą pozycję. Piotr Żyła (101 m.) był dziewiąty, Kamil Stoch (98 m.) czternasty, a Jakub Wolny (101,5 m.) osiemnasty. Słabiej wypadli dwudziesty szósty Andrzej Stękała (98 m.) i  czterdziesty Klemens Murańka (94,5 m.).

Druga kolejka przyniosła podobne rozstrzygnięcia. Markus Eisenbichler skoczył 101, 5 metra i pokonał Anze Laniska (100 m.) oraz lidera Pucharu Świata Halvora Egnera Graneruda (98,5 m.). Marius Lindvik był czwarty, a za nim sklasyfikowano Bora Pavlovcica z Słowenii i Szwajcara Simona Ammanna.

Także w tej serii najlepszą próbę wśród Polaków wykonał Dawid Kubacki (98,5 m.), który był siódmy, pozycję niżej był Kamila Stocha (98,5 m.). Piotr Żyła (98,5 m.) był dwunasty, dwudzieste pierwsze miejsce zajął Jakub Wolny (96 m.). Andrzej Stękała skoczył 93 metry, a Klemens Murańka 92,5 metra i obaj zostali sklasyfikowani w czwartej dziesiątce.

W obu treningach nie wzięli udziału Japończyk Ryoyu Kobayashi oraz Stefan Kraft z Austrii.

Pełne wyniki treningów

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Źródło: informacja własna