MŚ w narciarstwie alpejskim w Cortinie d’Ampezzo bez kibiców

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Za około miesiąc we włoskiej Cortinie d’Ampezzo rozpoczną się kolejne mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Wczoraj stało się jasne, że będą to mistrzostwa wyjątkowe, ponieważ nie będą w nich uczestniczyć kibice. 

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Choć po wejściu na stronę internetową Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Cortina d’Ampezzo 2021 bez trudnu można zauważyć zachętę do rezerwacji biletów na tę imprezę, już wczoraj można było wyzbyć się wszelkich złudzeń, że fani dostaną jednak prawo wstępu. Naukowy Komitet Techniczny, powołany we Włoszech w lutym 2020 roku w celu wsparcia i doradztwa ds. koordynacji działań mających na celu zwalczanie koronawirusa, podjął decyzję, że  tegoroczne alpejskie mistrzostwa świata muszą odbyć się bez kibiców. Informacją tą podzielił się minister do spraw sportu i młodzieży Vicenzo Spadafora.

– Dziś Naukowy Komitet Techniczny uznał za zbyt duże ryzyko udział publiczności, ale bezpieczeństwo dla sportowców jak i pracowników będzie zagwarantowane – możemy przeczytać w przekazanej przez ministra wiadomości. – Mistrzostwa będą wielkim wydarzeniem, największym od czasu pojawienia się koronawirusa. Będziemy je śledzić w każdy możliwy sposób, poprzez telewizyję, cyfryzację, z jeszcze większą pasją – zakończył Spadafora.

Ceremonia otwarcia mistrzostw zaplanowana jest na 7 lutego, natomiast dzień później ma odbyć się pierwsza rywalizacja o medale. Już 8 lutego panie powalczą o mistrzostwo świata w kombinacji alpejskiej, która złożona będzie z supergiganta i slalomu. Ostatnia konkurencja tej imprezy (slalom mężczyzn) oraz ceremonia zamknięcia będą mieć miejsce 21 lutego.

Źródło: dolomitireview.com, cortina2021.com