Courchevel 2023. Kolejny start Maryny Gąsienicy-Daniel. Czas na supergigant kobiet (lista startowa)

fot. Andrea Miola ©

Środa będzie kolejnym emocjonującym dniem w Meribel. Najlepsze alpejki świata zmierzą się w supergigancie.  Będzie to trzeci dzień zmagań podczas trwających we Francji mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim.  Tytułu sprzed dwóch lat z Cortiny d’Ampezzo będzie broniła Szwajcarka Lara Gut-Behrami.

fot. Andrea Miola ©

Mistrzostwa świata we Francji rozkręcają się na dobre. Do tej pory rozdano dwa komplety medali, a najwięcej radości mieli Włosi i gospodarze. Podczas poniedziałkowej walki w kombinacji triumfowała Federica Brignone, a we wtorek w tej specjalności najlepszy był Alexis Pinturault. Teraz nadszedł czas na pierwszą konkurencję, podczas której zawodniczki ubiorą długie narty.

Mistrzostwa nabierają rozpędu. Gąsienica-Daniel na starcie

Supergigant rozegrano w tym sezonie pięciokrotnie. Liderką klasyfikacji w Pucharze Świata jest Norweżka Ragnhild Mowinckel, która skompletowała 272 pkt. Na drugim miejscu znajduje się obrończyni tytułu z 2021 r. Lara Gut-Behrami, a trzecia Włoszka Federice Brignone. W tabeli supergiganta różnice pomiędzy zawodniczkami w pierwszej dziesiątce są niewielkie, co wróży wyrównaną rywalizację. 

Przed dwoma laty we włoskiej Cortinie d’Ampezzo triumfowała wspomniana Gut-Behrami, która pokonała swoją rodaczkę Corinne Suter. Brązowy medal przypadł Mikaeli Shiffrin. Amerykanka pewnie będzie chciała powalczyć o kolejny medal w swojej karierze. Szczególnie, że w kombinacji mogła zdobyć złoto, ale złapała ostatnią tyczkę w slalomowej części rywalizacji.

Do kolejnego startu szykuje się także Maryna Gąsienica-Daniel. Po dobrym występie w kombinacji alpejskiej, jakim niewątpliwie było 11. miejsce, czas na supergigant. Będzie to drugi start dla naszej zawodniczki podczas tegorocznych mistrzostw świata. Polka planuje wziąć udział jeszcze w trzech konkurencjach: drużynowy gigant równoległy,  gigant równoległy i na zakończenie w swojej koronnej dyscyplinie, jaką jest slalom gigant. Środowe zawody w Meribel rozpoczną się o godz. 11:30. Można je obejrzeć w Eurosporcie oraz aplikacji PLAYER.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna