MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Zwycięstwo Yuskova na 1500 metrów i Jorien ter Mors na 1000

Photo credit: djtomdog via Foter.com / CC BY-SA
Photo credit: djtomdog via Foter.com / CC BY-SA

Jorien ter Mors wygrała bieg na 1000 metrów podczas mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim. Holenderka na torze w Kołomnie pogodziła wielkie faworytki ze Stanów Zjednoczonych.

1000 m kobiet:

Faworytkami rywalizacji w Rosji były Richardson-Bergsma i Bowe. Amerykanki w tym sezonie całkowicie zdominowały zawody Pucharu Świata, a Bowe w listopadzie pobiła rekord świata i w sześciu startach czterokrotnie była najlepsza.

Piątkowy bieg był popisem Jorien ter Mors. Dla mistrzyni olimpijskiej z Sochi na 1500 metrów, która z powodzeniem startuje także w short tracku, to kolejny duży sukces w karierze. Holenderka uzyskała czas 1:14,73 i o +0,21 wyprzedziła Richardson-Bergsmę. Dopiero trzecia była rekordzistka świata Brittany Bowe.

Natalia Czerwonka uplasowała się na 17. miejscu i straciła niewiele ponad dwie sekundy.

Wyniki biegu na 1000 metrów kobiet

1500 m mężczyzn:

Rywalizację mężczyzn na koronnym dystansie Zbigniewa Bródki zdominował Denis Yuskov. Rosjanin uzyskał fenomenalny czas i nie miał problemów ze zdobyciem tytułu mistrza świata przed własną publicznością. Yuskov wygrał zawody z rezultatem 1:44,13 sek i o +1,53 sek wyprzedził Kjelda Nuisa z Holandii.

Trzecie miejsce padło łupem kolejnego z reprezentantów Pomarańczowych Thomasa Krola, który stracił do Rosjanina +1,62 sek. Dopiero piąty był utytułowany Amerykanin Shani Davis.

Polacy nie startowali w zawodach na 1500 metrów.

Wyniki biegu na 1500 metrów

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.