MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Złoto dla Holendrów, Polacy dopiero na szóstym miejscu!

Właśnie odbył się bieg drużynowy na Mistrzostwach Świata  na dystansach w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się w Heerenveen. Ponownie bezkonkurencyjni okazali się Holendrzy. Polska reprezentacja zajęła dopiero 6. miejsce.

Reprezentacja Holandii po raz kolejny nie pozostawiła rywalom żadnych złudzeń i na metę dotarła z czasem 3:41.40. Drugie miejsce zajęli świetnie spisujący się Kanadyjczycy, którzy do Holendrów stracili 2.69 s. Brązowy medal przypadł drużynie z Korei Południowej (+3.56 s).

Niestety poniżej oczekiwań spisała się reprezentacja Polski, która na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi zdobyła brązowy medal. Nasza drużyna w składzie: Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Konrad Niedźwiecki, zajęła odległe 6. miejsce, tracąc do zwycięzców aż 7.54 s. Dodajmy, że nasi reprezentanci startowali dzisiaj również na dystansie 1500 m i prawdopodobnie zmęczenie było powodem słabszej dyspozycji Polaków w biegu drużynowym.