MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Rozpoczynamy rywalizacje w Heerenveen!

fot: rmf24.pl
fot: rmf24.pl

Dzisiejszego wieczora na torze łyżwiarskim w holenderskim Heerenveen, rozpoczną się Mistrzostwa Świata na dystansach. Wśród nich nie zabraknie oczywiście reprezentantów Polski, którzy rywalizować będą w 12 na 14 zaplanowanych konkurencji. 

W dniu dzisiejszym od godz. 18:00 emocjonować będziemy się biegami pań na dystansie 3000 metrów oraz biegiem na 10 000 mężczyzn. W pierwszej konkurencji wystartuję Katarzyna Woźniak, która w trzeciej parze pobiegnie z Rosjanką Natalią Woroniną oraz Luiza Złotkowaska, której rywalką będzie Japonka Ayaka Kikuchi (czwarta para).

W piątek odbędzie się konkurencja na którą chyba najbardziej czekamy. Bieg na dystansie 1500 metrów to koronny dystans Mistrz Olimpijskiego z Sochi – Zbigniewa Bródki. Oprócz niego na stracie pojawi się jeszcze Jan Szymański, który w tym sezonie dwukrotnie wygrał Puchar Świata na tym dystansie oraz Konrad Niedźwiedzki. Późnym wieczorem (po 21:00) wyżej wymienieni panowie zmierzą się jeszcze w wyścigu drużynowym. Przypomnijmy, że na Igrzyskach Olimpijskich w Sochi taki sam skład wywalczył brązowy medal przegrywając jedynie z reprezentantami Holandii i Korei. Oprócz rywalizacji panów w tym dniu, Luiza Złotkowska pobiegnie na dystansie 1000 metrów, a Katarzyna Woźniak wystartuję na 5000 metrów.

Rywalizacje w łyżwiarstwie szybkim rozpoczniemy już w sobotnie popołudnie. Jako pierwszy na starcie pojawi się Jan Szymański, który powalczy na 5000 metrów. Kolejnym biegiem, w którym będziemy mieli reprezentanta Polski będzie dystans 1000 metrów. W tej konkurencji zaprezentuje nam się Piotr Michalski. Wieczorem na torze łyżwiarskim Thialf pobiegnie żeńska drużyna w składzie: Aleksandra Goss, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska. Niestety w obecnym składzie zabrakło Natalii Czerwonki oraz Katarzyny Bachledy – Curuś, które mają problemy zdrowotne.  W trakcie IO w Sochi polki wywalczyły srebrny medal ustępując jedynie reprezentantką Holandii.

Niedzielne zawody w Heerenveen mogą być niezwykle pasjonujące za sprawą Artura Wasia, który w obecnym sezonie spisuje się rewelacyjnie w sprintach. W tym biegu wystartuję również Artur Nogal. Następnie na dystansie 1500 metrów zaprezentują się panie: Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak. W biegu ze startu wspólnego mężczyzn kibicować będziemy Rolandowi Cieślakowi, a w konkurencji pań Aleksadrze Goss i Urszuli Włodarczyk.

Pełny program Mistrzostw:

czwartek, 12 lutego (początek o godz. 18.00)

kobiety 3000 m (Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska)
mężczyźni 10 000 m

piątek, 13 lutego (18.00)

kobiety 1000 m (Złotkowska)
mężczyźni 1500 m (Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański)
kobiety 5000 m (Woźniak)
bieg drużynowy mężczyzn (Bródka, Niedźwiedzki, Szymański)

sobota, 14 lutego (13.00)

mężczyźni 5000 m (Szymański)
kobiety 500 m, 2 biegi
mężczyźni 1000 m (Piotr Michalski)
bieg drużynowy kobiet (Aleksandra Goss, Woźniak, Złotkowska)

niedziela, 15 lutego (13.15)

mężczyźni 500 m, 2 biegi (Artur Nogal, Artur Waś)
kobiety 1500 m (Woźniak, Złotkowska)
bieg ze startu wspólnego mężczyzn (Roland Cieślak)
bieg ze startu wspólnego kobiet (Goss, Urszula Włodarczyk)

Rywalizacje panczenistów i panczenistek będziemy mogli śledzić na żywo na kanałach Polsat Sport Extra.

Źródło: Informacja własna/pzls.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.