MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Richardson i Morrison prowadzą po biegu na 500 m! Bródka trzeci!

BródkaPo biegu na 500 m, na prowadzeniu wielobojowych Mistrzostw Świata, które rozgrywane są w Calgary są Heather Richardson wśród kobiet i Denny Morrison wśród mężczyzn. Bardzo w tej konkurencji zaprezentował się Zbigniew Bródka, który zajął trzecie miejsce.

Rywalizacja kobiet:

Heather Richardson (Stany Zjednoczone) wygrała swój bieg z czasem wynoszącym 37.11 sekundy, wyprzedzając tym samym o 1.56 sekundy Kali Christ z Kanady. Na trzecim stopniu podium uplasowała się Ireen Wüst z Holandii (38.73 sekundy; +1.62 sekundy).

W rywalizacji kobiet na 500 metrów mieliśmy jedna reprezentantkę naszego kraju. Luiza Złotkowska zajęła 14 miejsce z czasem: 39.52 sekundy (+2.41 sekundy).

W klasyfikacji wielobojowych Mistrzostw Świata prowadzi Richardson z dorobkiem 37.110 pkt. Drugie miejsce zajmuję Christ z 38.670 pkt., a trzecie Wüst z liczą punktów wynoszącą: 38.730. Luiza Złotkowska po pierwszym biegu Mistrzostw w klasyfikacji jest 14 (39.520 pkt.).

Pełne wyniki biegu kobiet na 500 m

Klasyfikacja Mistrzostw kobiet

Rywalizacja mężczyzn

W biegu na 500 m mężczyzn triumfował Denny Morrison z Kanady (34.98 sekundy) przed Denisem Yuskovem z Rosji, który do zwycięzcy stracił 0.66 sekundy. Trzecie miejsce zajął Mistrz Olimpijski z Sochi w biegu na 1500 m – Zbiegniew Bródka. Polak na mecie zameldował się z czasem 35.78 sekundy i do Morrisona stracił 0.80 sekundy.

To był również bardzo dobry bieg w wykonaniu Konrada Niedźwiedzkiego (35.93 sekundy; +0.95 sekundy)  i Jana Szymańskiego (35.97 sekundy; 0.99 sekundy), którzy zajęli odpowiednio szóste i siódme miejsce.

W klasyfikacji Mistrzostw po pierwszej konkurencji prowadzi Morrison z 34.980 pkt.. Na drugim miejscu uplasował się Yuskov (35.640 pkt), a trzeci jest Zbigniew Bródka (35.780 pkt.). Konrad Niedźwiedzki z dorobkiem 35.930 pkt. plasuję się na szóstym miejscu. Tuż za nim jest Jan Szymański (35.970 pkt.).