MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Podwójne mistrzostwo Pavla Kulizhnikova i Jorien ter Mors

fot. isu.org
fot. isu.org

W zakończonych właśnie biegach w biegach na 500 metrów mężczyzn i 1500 metrów kobiet w trakcie mistrzostw świata w Kołomnie, po raz drugi złoty medal zdobyli Pavel Kulizhnikov i Jorien ter Mors. Polacy konkurencje zakończyli daleko. 

Po raz drugi z rzędu Pavel Kulizhnikov zdobył mistrzostwo świata na dystansie 500 metrów. Wczoraj Rosjanin założył złoty medal na szyje po biegu na 1000 metrów. Na drugim miejscu uplasował się Ruslan Murashov, który po pierwszym przejeździe zajmował pierwsze miejsce. Ostatecznie Murashov przegrał z Kulizhnikovem o 0.66 sekundy. Brązowy medal wywalczył Alex  Boisvert-Lacroix z Kanady, którego czas obydwu przejazdów wyniósł: 1.09,78 sekundy.

Nasza nadzieje medalowa na tym dystansie – Artur Waś musiał się zadowolić siódmym miejscem. Jego strata do zwycięzcy wyniosła 0.92 sekundy. Piotr Michalski z czasem 1.10,80, uplasował się na miejscu 18.

Jorien ter Mors z Holandii może po raz drugi świętować zdobycie złotego medalu. Pierwszy zdobyła na dystansie 1000 metrów. Jorien ter Mors wyprzedziła Heather  Richardson-Bergsma o 0.75 sekundy. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Brittany  Bowe, która straciła do Mors 1.17 sekundy.

Na 12 pozycji została sklasyfikowana jedyna Polka w biegu – Natalia Czerwonka, której strata do pierwszego miejsca wyniosła 4.27 sekundy.

Pełne wyniki zawodów na 1500 metrów

Źródło: live.isuresults.eu

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.