MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Pavel Kulizhnikov i Sang-Hwa Lee ze złotymi medalami

17:57, 13.02.2016 Mateusz Król

Na dystansie 1000 metrów wśród mężczyzn triumfował reprezentant Rosji - Pavel Kulizhnikov. Złoty medal na szyję w biegu na 500 metrów założyła Sang-Hwa Lee.

Zakończyła się rywalizacja na Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach 1000 metrów wśród mężczyzn i 500 metrów wśród kobiet. Złotym medalistą został Pavel Kulizhnikov, który wyprzedził o 0.10 sekundy Denisa Yuskova - złotego medalistę na dystansie 1500 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął Holender - Kjeld Nuis, który do zwycięzcy stracił 0.14 sekundy.

Amerykanin - Shani Davis, który bronił złotego medalu w tej konkurencji, tym razem musiał się zadowolić miejscem piątym. Jego strata do Kulizhnikova wyniosła 0.68 sekundy. Jedynym reprezentantem Polski w tym biegu był Piotr Michalski. Polak z czasem wynoszącym 1:10.92 sekundy zajął odległe 22 miejsce.

Pełne wyniki biegu na dystansie 1000 metrów

Na dystansie 500 metrów kobiet, mistrzynią świata została reprezentantka Korei Południowej - Sang-Hwa Lee. Srebrny medal zdobyła Brittany Bowe, która do Koreanki straciła 0.31 sekundy. Na trzecim miejscu uplasowały się dwie zawodniczki: Jorien ter Mors z Holandii i Hong Zhang z Chin. Obydwie Panie do zwyciężczyni straciły 0.47 sekundy.

W konkurencji nie wystartowały reprezentantki Polski.