MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Kramer i Sablikova z tytułami!

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

Zakończyły się wielobojowe Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. Najlepsi panczeniści od kilku dni rywalizowali o medale w Calgary. Złote medale przypadły Martinie Sáblikovej i Svenowi Kramerowi.

Sábliková nie najlepiej rozpoczęła te mistrzostwa zajmując 10. miejsce w sprincie, ale w następnym wyścigu na 3000 metrów była już najlepsza. Na 1500 m była 5., ale wygrała finałowe zmagania na dystansie 5000 m i mogła się cieszyć ze złotego medalu. Srebro przypadło Ireen Wüst, która straciła do Czeszki 1,57 sek. Trzecie miejsce wywalczyła ostatecznie Ida Njåtun (+ 2,08). Jedyna startująca Polka Luiza Złotkowska została sklasyfikowana na 12. miejscu.

Pełne wyniki

W rywalizacji mężczyzn równych sobie nie miał Sven Kramer. Holender, podobnie jak Sábliková, zajął 10. miejsce w sprincie, ale w biegu na 5000 metrów zajął 1. miejsce. W wyścigu na dystansie 1500 metrów zajął najniższy stopień podium a w finale na 10000 m był najlepszy. Suma czasów wykazała, że Kramer został Mistrzem Świata. Srebro dla Denisa Yuskova, który stracił do Svena 0.43 sek. Brąz wywalczył Sverre Lunde Pedersen z Norwegii (+0,68). Najlepszym z Polaków był jedyny finalista Konrad Niedźwiedzki. Nasz panczenista zajął 8. miejsce (+4,17). Bródka był 9., a Jan Szymański 22.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.