MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Ile medali przywiozą Polacy?

fot: EPA/RAINER JENSEN
fot: EPA/RAINER JENSEN

Już w ten weekend ruszają Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. Najlepsi panczeniści zmierzą się na torze lodowym w Heerenveen. Relacje oczywiście na Sportsinwinter.pl .

Trener naszych panczenistek jest pewny, że na najlepszy rezultat indywidualny możemy liczyć podczas wyścigu na 1500 metrów. Właśnie tam najlepiej ma poradzić sobie Luiza Złotkowska. Nasza kadra targana jest kontuzjami. Na starcie nie pojawią się ani Natalia Czerwonka ani Katarzyna Bachleda-Curuś. Krzysztof Niedźwiedzki podkreśla, że najważniejszy start to biegi drużynowe. W PŚ nie były rozgrywane od grudnia, ale nie powinno to mieć wpływu na dziewczyny. Polki do tej pory dwa razy stawały na podium w tym sezonie. Podczas zmagań w Holandii będą broniły srebrnego medalu wywalczonego w Sochi przed dwoma laty.

Dużo większe nadzieje medalowe wiążemy ze startami panczenistów. Nasz Mistrz Olimpijski Zbigniew Bródka nie stawał w tym sezonie na podium, ale jego forma prawdopodobnie wzrosła. Na 1500 metrów sporo większe szanse ma Jan Szymański. Polak był do ostatnich zmagań liderem PŚ na tym dystansie. Szymański wielokrotnie już wygrywał i stawał na podium tej zimy. Ogromne nadzieje wiążemy także z rywalizacją sprinterską. Tutaj Artur Waś jest jednym z głównych faworytów do złota. Medal w sztafecie nie będzie niespodzianką, bo Polacy w tym sezonie wygrali Puchar Świata w Berlinie. Największą przeszkodą będzie chyba miejsce, w którym rozgrywany jest ten czempionat. Holendrzy nie dadzą zbyt łatwo za wygraną u siebie. Pierwsze starty już w piątek. Zapraszamy do śledzenia naszej strony!

Źródło: Informacja własna / Przegląd Sportowy

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.