MŚ w lotach – Vikersund 2022. Mistrz olimpijski przed faworytem na półmetku rywalizacji medalowej

fot. Sportsinwinter.pl

Marius Lindvik przewodzi stawce na półmetku rywalizacji indywidualnej mistrzostw świata w lotach narciarskich rozgrywanych w Norwegii. Reprezentant gospodarzy uzyskując na Vikersundbakken (HS240) 226,5 m wyprzedza zawodników z Austrii i Słowenii. Najwyżej sklasyfikowany reprezentant Polski na dwunastym miejscu.

fot. Sportsinwinter.pl

Za nami dwie z czterech serii konkursowych norweskiego czempionatu. Lider po pierwszej serii indywidualnej rywalizacji medalowej utrzymał prowadzenie i dokładając do noty 226,5 m odległość pewnie przewodzi stawce zawodników. Ze stratą 6,5 pkt do Lindvika z szóstej na drugą lokatę awansował jeden z głównych pretendentów do złota, Stefan Kraft (230 m). Najlepszą trójkę uzupełnia Domen Prevc (222,5 m).

W pierwszej dziesiątce plasuje się jeszcze trzech Słoweńców- czwarty Timi Zajc, piąty Anze Lanisek oraz siódmy Peter Prevc. Szóstą pozycję wywalczył Norweg, Robert Johansson. Ósmą notę uzyskał Michael Hayboeck. Dziewiąty był Johann Andre Forfang, a czołówkę zamyka Japończyk, Ryoyu Kobayashi.

Znaczne straty Polaków

Reprezentantom Polski nie udało się nawiązać walki z czołówką zawodników. Za sto osiemdziesiątym metrem lądowali Paweł Wąsek (181,5 m) oraz Piotr Żyła (187 m), którego rekompensata za wiatr wyniosła ponad 28 pkt. Przełożyło się to kolejno na ich 29. i 19. lokatę końcową. Odległość 196 m uzyskał 21. dzisiaj Kamil Stoch, a metr dalej lądował najwyżej sklasyfikowany po dwóch z czterech serii Polaków- Jakub Wolny. Przy znacznej bonifikacie z powodu warunków 26-latek zameldował się tuż za pierwszą dziesiątką.

Pełne wyniki

Decydujące serie mistrzostw świata w lotach zaplanowane są na sobotę (11.03) na godzinę 16:30.

Źródło: informacja własna