MŚ w lotach – Planica 2020. Zawody zagrożone? Organizatorzy zabrali głos

fot. M. Król

fot. Mateusz Król

Od kilku tygodni trwają już spekulacje na temat przyszłości tegorocznych Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Wiele mediów donosiło, że zmagania stoją pod znakiem zapytania z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Tymczasem organizatorzy zapewniają, że przygotowania idą zgodnie z planem.

Kibice, którzy czekają na decyzję w sprawie ewentualnego odwołania MŚ w lotach, mogą na razie odetchnąć z ulgą. Oficer prasowy z Planicy wysłał dzisiaj informację do mediów. – W tej chwili wszystkie przygotowania przebiegają zgodnie z planem – napisał w komunikacie prasowym Tomi Trbovc. Rzecznik poprosił też, aby kierować się tylko wiadomościami przekazywanymi przez organizatorów. Jego zdaniem w mediach pojawia się wiele nieoficjalnych informacji, które są tylko spekulacjami. – Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami w Słowenii i FIS, a wszystkie środki zapobiegawcze zostaną wprowadzone w celu zabezpieczenia imprezy – przyznał Trbovc.

Tomi Trbovc przedstawił tez w komunikacie, na jakim etapie są przygotowania w Planicy. – Rozpoczęliśmy budowę wielkich trybun wokół Letalnicy. W ciągu kilku dni spodziewamy się kilku centymetrów śniegu, dzięki czemu podczas imprezy będziemy mieć fantastyczną panoramę – zaznaczył rzecznik. – Jeśli będziemy mieli jakieś nowe informacje w tej sprawie, to przekażemy wam je – dodał.

Źródło: Komunikat prasowy organizatora

PARTNEREM RELACJI Z MŚ W PLANICY 2020 JEST:

Mateusz Król
Obserwuj