MŚ w lotach – Planica 2020. Zaskakująca zmiana w programie zawodów

fot. M. Król

fot. M. Król

Organizatorzy Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich w Planicy zapraszają do wspólnego udziału w kibicowaniu zawodnikom. Oficjalne zaproszenie zostało również wysłane do drużyn. Doszło do zaskakującej zmiany w programie zawodów.

Pandemia zdołała pokrzyżować plany wielu osobom na całym świecie. Należą do nich również organizatorzy Mistrzostw Świata w Lotach narciarskich, które miały się odbyć końcem marca w słoweńskiej Planicy. Na to wydarzenie czekało bardzo wielu kibiców oraz zawodników, musieli jednak ulec okolicznościom i odwołać imprezę. Nie należy się jednak załamywać, gdyż właśnie wystosowano zaproszenie na zmagania w dniach 9-13 grudnia 2020 roku.

Oficjalne zaproszenie do udziału w Mistrzostwach Świata w Lotach zostało rozesłane to narodowych związków narciarskich. Organizatorzy nie zapominają także o bardzo ważnych gościach zmagań – kibicach! Do nich również została skierowana wiadomość płynąca wprost z serca Planicy. Brzmi ona następująco:

Gotowi na nowe Mistrzostwa Świata w Planicy powracające po dziesięciu latach?
Coroczny festiwal sportowy będzie tym razem naprawdę wyjątkowy. Skocznia do lotów będzie gospodarzem walk o medale Mistrzostw Świata. Na cztery dni dolinę pod górami Ponce odwiedzą dziesiątki tysięcy miłośników lotów narciarskich z całego świata. Razem będziemy głośno kibicować sportowcom, nieustraszonym orłom i obserwować ich loty wstrzymując oddech.
Możemy spodziewać się zaciętej walki o medale – życiowego celu każdego sportowca – najpierw w dwudniowych zawodach indywidualnych, a potem drużynowych.

 Zaskakująca zmiana dotknęła dalszą część programu. Skakanie w Planicy dotychczas kojarzyło się z porannymi lub południowymi godzinami. W tym wypadku ma być inaczej. Kwalifikacje w czwartek 9 grudnia, rozegrane zostaną dopiero o 16:00. O tej samej porze w piątek organizatorzy przeprowadzą pierwszą serią indywidualnych zmagań o medale. Zresztą, każdego dnia program wygląda podobnie. Sobotnia trzecia seria również rozpocznie się o 16:00, podobnie jak niedzielny konkurs drużynowy. Oznacza to prawdopodobnie, że pierwszy raz Velikanka będzie oświetlona w trakcie zawodów.

 

Źródło: FIS