MŚ w lotach – Planica 2020. Stefan Kraft nie wystąpi w konkursie drużynowym

fot. J. Jędrasiak

Stefan Kraft z powodu problemów z plecami nie wystąpi w niedzielnym konkursie drużynowym mistrzostw świata w lotach narciarskich. Austriak o takiej decyzji poinformował na Facebooku.

fot. J. Jędrasiak

– Niestety nie dla mnie rywalizacja drużynowa w Planicy – napisał na Facebooku Kraft. Dwukrotny mistrz świata w skokach, wystartował w pierwszym czwartkowym treningu i huknął 239 metrów. Potem już nie pojawił się na Letalnicy. Następnie pojawiła się informacja, że Austriaka nie zobaczymy w konkursie indywidualnym. Wrócił bowiem do kraju, gdzie miał przejść badania pleców. To one sprawiły mu kłopot. Ból uniemożliwił start.

Badania nie przyniosły żadnej diagnozy. – Z medycznego punktu widzenia, strukturalnie rzecz biorąc, niczego mi nie brakuje i jestem zdrowy. Jest to po prostu mieszanka niewielkiego zapalenia w okolicy miednicy, „napięcia” jako całości, a zatem przeciążenia strukturalnego. Z tego powodu organizm może od czasu do czasu tak reagować. Tak pozostanie również w tym sezonie – napisał Kraft. Podkreślił też, że na ten moment jego ciało wysyła negatywne sygnały.

Źródło: kraft-stefan.com

Mateusz Król
Obserwuj