MŚ w lotach – Planica 2020. Polscy skoczkowie z negatywnymi wynikami na koronawirusa

Fot. M. Król

Polscy skoczkowie wczoraj wieczorem, zameldowali się w komplecie w Słoweńskiej Planicy, gdzie od razu przeszli testy pod kątem obecności w swoich organizmach koronawirusa. Dziś już wiemy, że nasze orły w komplecie zaprezentują się na Letalnicy braci Gorisek w dzisiejszych treningach, bowiem wyniki testów są negatywne.

Fot. M. Król

Wczorajszego poranka skoczkowie, trenerzy i fizjoterapeuci wyruszyli z Polski, do Słowenii, gdzie od 10 do 13 grudnia będą walczyć o medale mistrzostw świata w lotach. Jednak by wyruszyć, najpierw musieli oddać się przymusowym testom diagnozującym czy nie są zarażeni niebezpiecznym wirusem. Jak się szybko okazało, wyniki był negatywne. Polscy lotnicy do Planicy dotarli jeszcze tego samego dnia – pod wieczór , gdzie ku złości m. in. Adama Małysza musieli przejść kolejne testy na obecność koronawirusa. Dzisiaj, ku uciesze wszystkich wynik ten również okazał się być negatywnym.

Informacja ta oznacza, iż wszyscy zawodnicy naszej kadry, będą mogli wystartować bez przeszkód w dzisiejszych treningach, po których trener Michal Doleżal wybierze czwórkę, która powalczy o medale mistrzostw świata w lotach. Treningi startują już o godzinie 13:30, natomiast kwalifikacje zostaną rozegrane o godzinie 16:00.

Źródło: skaczemy.pl