MŚ w lotach – Planica 2020. Polacy powalczą o medal w konkursie drużynowym (lista startowa)

Fot. M. Król

Medale indywidualne zostały już zdobyte. Pora na zmagania w drużynie. Kto pojawi się na belce startowej? Kto będzie reprezentować swój kraj? Nadszedł czas na ostatni odcinek rywalizacji w Planicy podczas tej edycji Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. 

Fot. M. Król

Na starcie w Planicy zobaczymy osiem drużyn, które rywalizować będą o medal Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Będziemy mogli podziwiać reprezentantów Finlandii, Rosji, Słowenii i Japonii, a także Austrii, Polski, Niemiec oraz Norwegii. Wśród reprezentantów Austrii pojawią się Philipp Aschenwald, Gregor Schlierenzauer, Timon-Pascal Kahofer oraz Michael Hayboeck. Zabraknie Stefana Krafta, który doświadczył w ostatnim czasie pasma nieszczęść takich jak choroba COVID-19 czy uraz pleców.

Wśród reprezentantów Słowenii pojawią się Domen Prevc, Peter Prevc, Bor Pavlovcic oraz Anze Lanisek. Zabraknie Timiego Zajca, który po krytycznym wpisie opublikowanym w piątek na platformie Instagram został zawieszony i nie wystąpił już w sobotniej części zmagań. Jego miejsce zajął najstarszy z braci Prevc.

Trener Polaków Michał Doleżal zadecydował, że nasz kraj reprezentować będą Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Panowie wystąpią dokładnie w podanej kolejności.

Pełna lista startowa znajduje się tutaj.

Źródło: informacja własna.