MŚ w lotach – Planica 2020. Ogromne straty dla organizatorów. Będą zwracać kibicom za bilety?

fot. M. Król

fot. Mateusz Król

Jak informowaliśmy was wcześniej, słoweński minister zdrowia podjął decyzję w sprawie Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Zmagania o medale w Planicy mogą zostać rozegrane, ale bez udziału publiczności. Czy kibice mogą liczyć na zwrot środków?

Rozprzestrzeniający się koronawirus zmusił władze Słowenii do podjęcia drastycznych kroków. Minister zdrowia Ales Sabre zdecydował, ze imprezy sportowe z liczbą powyżej 500 osób, odbywać będą się bez udziału publiczności. To dotyczy własnie m.in. mistrzostw świata lotach. Nic w tym dziwnego, że kibice pytają o zwrot środków za wejściówki. – W kolejnych dniach wszyscy właściciele biletów zostaną powiadomieni o procedurach. Według wstępnych szacunków wydarzenie straci 650 000 euro – poinformował Tomi Trbovc, oficer prasowy zawodów.

Ogromne straty finansowe mogą odbić się na słoweńskich skokach. Tak przynajmniej twierdzą organizatorzy. – Fundusze zarobione w Planicy są w całości przeznaczane dla sportowców, dlatego nie będzie teraz możliwości wspierania wszystkich zainteresowanych – napisał w komunikacie Trbovc. Organizatorzy przygotowali pewien plan na wypadek organizacji zawodów bez kibiców, ale na razie nie zdradzają szczegółów. – Będziemy wszystkich regularnie informować o naszych działaniach. Wszystkich kibiców prosimy o cierpliwość i zrozumienie, bowiem w najbliższych dniach czeka nas sporo do zrobienia – dodawał rzecznik.

PARTNEREM RELACJI Z MŚ W PLANICY 2020 JEST:

Źródło: Komunikat prasowy organizatora

Mateusz Król
Obserwuj