MŚ w lotach – Planica 2020. Michał Doleżal: “Tu się walczy o medale”

fot. M. Rudzińska

Trener Polaków, Michał Doleżal może oceniać występy swoich podopiecznych, ale jak mówi, nie lubi skali szkolnej. Czy opiekun kadry widzi szanse na poprawę wyników dla Polaków?

fot. M. Rudzińska

Trzech zawodników z Polski zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Piotr Żyła był siódmy, Kamil Stoch ósmy, a Andrzej Stękała uplasował się na dziesiątym miejscu. Dawid Kubacki ukończył zmagania na 15. miejscu. Jak trener ocenia wyniki swoich podopiecznych? – Nie lubię skali szkolnej – zaznaczył. – Było okej, trzech w dziesiątce. Jest dobrze, ale tu się walczy o medale i w tej walce o medale nas zabrakło – przyznał Michał Doleżal.

– Skaczemy zbyt agresywnie w przelotowej fazie, zaraz po odbiciu. Musimy to przeanalizować, żeby ta energia wychodziła z progu gdzie indziej – powiedział. Jutro jednak odbędą się zmagania drużynowe. – Myślę, że skaczemy równo. Dawid w finałowej rundzie zamiast bardzo udanego skoku to szybko dopakował do nart i dlatego nie odleciał później. Kamilowi brakuje pewności siebie, bo fizycznie wszystko będzie powtarzał, będzie bardzo dobrze przygotowany, a tu widać. Jest przygotowany do Mistrzostw Świata, po prostu potrzebuje jednego lub dwóch takich skoków, żeby tej pewności nabrać – podsumował Michał Doleżal.

Źródło: sport.tvp.pl