MŚ w lotach – Planica 2020. Gdzie oglądać? Transmisje TV

fot. M. Rudzińska

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się 26. edycja mistrzostw świata w lotach narciarskich. Impreza zakończy się niedzielnym konkursem drużynowym, zaś jej gospodarzem będzie słoweńska Planica. Poznajmy zatem plan transmisji jednego z najważniejszych wydarzeń trwającego sezonu.

 

fot. M. Rudzińska

Trwający sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich wypełniony jest wieloma interesującymi wydarzeniami. Bez wątpienia, jednym z najważniejszych jego momentów są mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Przypomnijmy, że pierwotnie impreza ta miała się odbyć w dniach 20-22 marca 2020 roku. Z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa zdecydowano się ją jednak przełożyć o kilka miesięcy. Co się odwlecze, to nie uciecze – chciałoby się powiedzieć. Dokładnie tak będzie bowiem w tym właśnie przypadku.

Prawa do transmisji 26. edycji mistrzostw świata w lotach narciarskich posiadają Eurosport oraz TVP, czyli stacje telewizyjne, które co weekend pokazują zmagania najlepszych skoczków. Kiedy i na jakich kanałach będzie można śledzić ich rywalizację o pierwsze (ale nie ostatnie!) w tym sezonie medale? Szczegóły w poniższej tabeli.

PLAN TRANSMISJI TV MISTRZOSTW ŚWIATA W LOTACH NARCIARSKICH – PLANICA 2020

Kiedy?* Co? Gdzie?
Czwartek, 10.12.2020,
godz. 16:00
Kwalifikacje Eurosport 1, TVP Sport
Piątek, 11.12.2020,
godz. 16:00
I i II seria
konkursu indywidualnego
Eurosport 1, TVP 1, TVP Sport
Sobota, 12.12.2020,
godz. 16:00
III i IV seria
konkursu indywidualnego
Eurosport 1, TVP 1, TVP Sport
Niedziela, 13.12.2020,
godz. 16:00
Konkurs drużynowy Eurosport 1, TVP 1, TVP Sport

Ponadto, w czwartek sesję kwalifikacyjną poprzedzi oficjalny trening, który rozpocznie się o godzinie 13:30. W pozostałe dni na godzinę przed początkiem serii konkursowych zaplanowane są serie próbne.

*W tabeli podano godzinę rozpoczęcia kwalifikacji lub zmagań konkursowych. Przed rozpoczęciem rywalizacji poszczególne stacje telewizyjne prowadzić będą również transmisje ze studia, w trakcie których zaproszeni goście i eksperci będą poruszać tematy związane ze słoweńskim czempionatem.

Źródło: informacja własna