MŚ w lotach - Planica 2020. Eisenbichler najlepszy w kwalifikacjach, Kamil Stoch szósty

16:57, 10.12.2020 Mateusz Król Aktualizacja: 17:17, 10.12.2020

Markus Eisenbichler okazał się najlepszy w kwalifikacjach do indywidualnego konkursu mistrzostw świata w lotach narciarskich. Na Letalnicy w Planicy uzyskał 225,5 metra. Na drugim miejscu uplasował się Michael Hayboeck, a na trzecim Halvor Egner Granerud. Wysokie miejsce zajęli Polacy, którzy w komplecie awansowali do konkursu. Najwyżej z naszych sklasyfikowany był Kamil Stoch, który zajął 6 miejsce.

Markus Eisenbichler nie stracił swojej wybornej formy i potwierdził, że będzie jutro walczył o złoty medal mistrzostw świata w lotach. Niemiec w kwalifikacjach z 12. belki uzyskał 225,5 metra, co przy trudnych warunkach pozwoliło na wygraną. Na drugiej lokacie uplasował się rewelacyjny dziś Michael Hayboeck. Austriak, który zaskoczył formą, skoczył aż 242,5 metra. Ruszał on jednak z 13. belki i dostał niższe noty za styl. Dlatego stracił do Niemca 6,5 punkty. Trzecie miejsce wywalczył lider Pucharu Świata. Halvor Egner Granerud poleciał na 221,5 metra. Do Hayboecka stracił 0,4 punkty.

Za czołową trójką uplasował się Karl Geiger. Reprezentantowi naszych zachodnich sąsiadów zmierzono 228 metrów. Piąta pozycja przypadłą obrońcy tytułu. Daniel Andre Tande zanotował drugi najdłuższy skok - 229,5 metra. Szóste miejsce zajął najlepszy z Polaków - Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski tym razem skoczył 226 metrów.

Dobrze spisali się pozostali Polacy, którzy pokazali nam, że drużynowo można powalczyć o spektakularny wynik. Piotr Żyła był dziewiąty (223 m), Dawid Kubacki uplasował się na 12. pozycji (216 m), a oczko niżej był Andrzej Stękała (217,5 metra).