MŚ w lotach: Peter Prevc mistrzem świata w lotach

14:56, 16.01.2016 Anna Felska Aktualizacja: 18:51, 17.01.2016

DSC_0063-Copy

Peter Prevc został Mistrzem Świata w lotach! Srebro wywalczył Kenneth Gangnes, a brąz Stefan Kraft. Czwarta seria zaliczana do klasyfikacji mistrzostw została odwołana.

Z powodu złych warunków atmosferycznych finałowa czwarta seria została odwołana. Do klasyfikacji mistrzostw zaliczone zostały tylko trzy serie, po których wyłoniony został mistrz świata w lotach narciarskich, którym na najbliższe dwa lata został Peter Prevc.

Słoweniec po drugiej serii rywalizacji o mistrzostwo świata w lotach narciarskich przegrywał z Norwegiem Kennethem Gangnesem o 1,3 pkt. Dzisiaj Prevc nie dał rywalom żadnych szans i poszybował na 244 metr, ustanawiając tym samym nowy rekord skoczni. Kenneth Gangnes z obniżonej belki uzyskał 238,5 m i przegrał nieznacznie ze Słoweńcem o 3,3 pkt. Brąz zdobył reprezentant gospodarzy Stefan Kraft, który dzisiaj uzyskał 226,5 m. Austriak nad czwartym Johannem Andre Forfangiem, który w dzisiejszej serii po locie na 240 m zaliczył niegroźny upadek, miał ponad 27 pkt przewagi. Piąte miejsce zajął Noriaki Kasai, który poszybował na 220 m i do Norwega tracił tylko 1,6 pkt..

Najlepszym z Polaków ponownie okazał się Dawid Kubacki. Nasz reprezentant wylądował na 206,5 m i utrzymał zajmowane po dwóch seriach 15. miejsce. Dobry skok oddał również Stefan Hula (193 m), który w klasyfikacji mistrzostw zajął 21. miejsce. Pecha do warunków miał natomiast Klemens Murańka, który oddał bardzo krótki skok - 142 m i spadł z 20 na 26. pozycję.