MŚ w Oberstdorfie: Tande liderem po pierwszym dniu, Stoch trzeci

Po pierwszym dniu rozgrywanych w zmiennych warunkach pogodowych Mistrzostw Świata w Lotach w Oberstdorfie prowadzi Norweg Daniel-Andre Tande. Wyprzedza on Niemca Richarda Freitaga i naszego faworyta – Kamila Stocha.

W zasadzie tylko ta trójka liczy się już w rywalizacji i nadaje ton rywalizacji. Tande dzięki skokom 212 i 227 metrów prowadzi po pierwszej serii z notą 449,6 pkt. Pozostała dwójka ma ciągle szanse nawiązać walkę ze świetnym, acz mającym skłonności do chimeryczności Norwegiem – Richard Freitag po skokach na odległość 228 i 225 metrów ma notę 438,7, zaś Kamil Stoch, który ma szansę dorównać Mattiemu Nykänenowi i wygrać wszystko, co w skokach narciarskich jest do wygrania skoczył 230 i 219 metrów i ma notę 431,8 pkt.

Odległości jednak nie oddają za bardzo wartości skoku – belka była często zmieniana, współczynniki za wiatr też grały swoją rolę. Na tym bardzo stracili tak doświadczeni zawodnicy jak Noriaki Kasai (spadek z szóstej na dwudziestą siódmą pozycję!), Simon Ammann (z dziewiątego na piętnaste), czy Jernej Damjan (z ósmego na dwudzieste trzecie). Pozostali reprezentanci Polski zaprezentowali się nieźle, acz w walce o czołowe lokaty jutro raczej liczyć się nie będą: Dawid Kubacki zajmuje dziesiąte miejsce, Stefan Hula – czternaste, zaś Piotr Żyła – dwudzieste.

Klasyfikację można zobaczyć w tym miejscu.

Źródło: Własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.