MŚ w lotach narciarskich: Dzisiejsze serie odwołane! Severin Freund Mistrzem Świata w lotach!

Po odwołaniu dzisiejszych serii konkursowych Severin Freund został Mistrzem Świata w lotach narciarskich! Reprezentant Niemiec skoczył 203,5 metra i 191,5 metra. Srebrny medal zdobył Anders Bardal, który do pierwszego miejsca stracił 11,1 pkt.. Brązowy medal zawiśnie na szyi młodego Słoweńca Petera Prevca. Kamil Stoch zajął piąte miejsce a Maciej Kot był dziesiąty. Myślę, że na pochwałę zasługują również Klemens Murańka (25 miejsce) i Jan Ziobro (27 miejsce). Dla obydwu tych skoczków był to debiut na Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich. 
Dzisiejszy konkurs był wielokrotnie przekładany. Prognozy z każdą godziną były coraz gorsze, a mimo to organizatorzy i jury czekali na poprawę warunków. Udało się nawet rozłożyć siatki ochronne od wiatru wzdłuż zeskoku ale niestety nawet to nie dało rady podmuchom sięgającym 13 m/s. Pod skocznie przybyło ok 15 tys. kibiców. Wielu z nich wyszło dużo wcześniej i nie doczekało się decyzji jury. Pod dużym znakiem zapytania są jutrzejsze zawody drużynowe. Na bieżąco będziemy informować o przebiegu sytuacji. 
Medalistom serdecznie gratulujemy! Konkurs drużynowy zaplanowany jest na jutro na godz. 14:00. Transmisja w TVP 1 i Eurosporcie. 
źródło: berkutschi.com
Agnieszka Białek
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.